Krzysiek Borek03.07.2014
100 szczęśliwców będzie testować Project Ara

Jakiś czas temu gdybym komuś powiedział, że będziemy mogli złożyć smartfona tak, jak robimy to chociażby z komputerami pewnie byście mnie wysmiali. Jednak jest to możliwe, dzięki Google ATAP.

Już na Google I/O grupa ATAP zademonstrowała pierwsze urządzenie modularne, które się uruchamiało, mało tego pierwsze 100 urządzeń będzie dostępne dla developerów jeszcze w bieżącym roku.Osoby, które zarejestrowały się, jako „Ara Scouts” będą miały pierwszeństwo,jeżeli chodzi o dostęp do testowej wersji smartfona.

ara

To nie koniec Google samo wybrało 100 osób, warunkiem była aktywność w programie Ara Scouts. Od Października 2013 roku, 90 tysięcy osób zarejestrowało się w tym programie. Na ten moment nie wiemy kiedy dokładnie 100 szczęśliwców odbierze urządzenia, jednakże wiemy tylko tyle, że Ara zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

ATAP w przeciągu 8 miesięcy będzie aktywnie pracował nad Arą, aby zdążyć z debiutem urządzenia, więc pewnie gdzieś w tym okienku osoby z programu, otrzymają urządzenie testowe.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek