Krzysiek Borek09.03.2016
4-calowy iPhone przyniesie dochody na poziomie 5,5 milarda $?

Łańcuch dostaw 4 – calowego iPhone wymusił na RBC Capital Market prognozę, która wskazuje na sprzedaż 10 milionów egzemplarzy nowego modelu w bieżącym roku.

Średnia cena sprzętu wynosząca 550$ pozwoli na dochody wynoszące 5,5 miliarda $. Dzięki temu Apple zyska 23 centy za każdy sprzedany egzemplarz lub 2% w kolejnym roku fiskalnym (2016). Daryanni wierzy, że jego szacunki są wsparte przez jednego z dostawców (Dialog Semiconductor), którego dochody znacznie wzrosną w tym roku. Producent zintegrowanych układów scalonych powinien czerpać 70% dochodów od Apple, co powinno przełożyć się na wymienione wcześniej wyniki sprzedaży iPhone’a SE.

iP

Wytyczne dostawcy za ten miesiąc były poniżej oczekiwań, więc powinno to wskazywać na niższą sprzedaż iPhone’a. Jednakże Daryanni ostrzega, że wyniki mogą być spowodowane zmianami kanałów dostawczych Apple.

Niezależnie od tego, analityk uważa, że wytyczne tego samego dostawcy są dowodem na niższą sprzedaż smartfonów Apple w marcu, a wzrost ma przypaść na czerwiec bieżącego roku. 21 marca Apple powinno zaprezentować światu iPhone’a SE i kolejną generację iPada. Podobno obydwa urządzenia szybko trafią do sprzedaży po ich prezentacji.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek