Krzysiek Borek11.01.2016
4-calowy iPhone zadebiutuje na rynku jako iPhone 5e?

Na stronie My Drivers pojawił się mało prawdopodobny raport, mówiący o innej nazwie 4-calowego iPhone’a. Większość doniesień mówi o modelu 6c, a ostatnie o 5e, e w członie nazwy ma oznaczać „enhanced”.

Now, the latest news shows, this new machine might be called iPhone 5e (I did not expect), as the letter “e” represents enhanced [referring to] the addition of Apple Pay, NFC and VoLTE Features

Specyfikacja będzie zdecydowanie słabsza od domniemanej, prawdopodobnie możemy się spodziewać 64 – bitowego układu scalonego Apple A8 i 1GB RAM, a nie A9 i 2GB. Oznacza to, że parametry techniczne będą podobne do tych z najnowszego iPoda Touch.

Ming Chi Kuo jest zdecydowanie rzetelniejszym źródłem niż witryna My Drivers i mówił wcześniej o wyposażeniu małego iPhone’a w Apple A9 i 2GB pamięci operacyjnej, a także aluminiową konstrukcję, a nie plastikową. Źródłem o 256GB pamięci i pojemniejszej baterii wyszły od tej samej strony, więc to mało prawdopodobne, aby były prawdziwe.

Tak czy owak, iPhone z 4 – calowym powinien się prędzej czy później pojawić na rynku. Wydaje mi się, że bardziej będzie przypominał droższe i większe modele, a nie swoich poprzedników. Być może pojawi się więcej wariantów kolorystycznych niż cztery.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek