Krzysiek Borek29.10.2015
40 milionów użytkowników korzysta z Apple News

Przedwczoraj Apple ogłosiło swoje zarobki za czwarty kwartał bieżącego roku, a Tim Cook ujawnił informacje o aktywnych użytkownikach nowej usługi, Apple News. Od czasu wprowadzenia iOS 9 z Apple News korzysta 40 milionów użytkowników.

Apple, jak zwykle nie pochwaliło się skąd ma te dane. Użytkownik to dość szerokie pojęcie i może oznaczać włączenie aplikacji lub czas jej użytkowania w ciągu tygodnia. Poza tym Apple może stosować sposób podobny do Apple Music, w końcu na początku bieżącego miesiąca ogłoszono, że usługa strumieniowania ma 15mln użytkowników, z czego 6,5 korzysta z płatnej subskrypcji. news

Cook nadmienił również, że Apple News od wczoraj dostępne jest w Wielkiej Brytanii i Australii, dzięki aktualizacji do wersji 9.1. Apple News zastąpiło Kiosk znany z poprzednich odsłon mobilnego systemu operacyjnego z Cupertino. Nowa usługa agreguje treści za pomocą różnorodnych źródeł informacji. Ponadto zawiera również narzędzia dla redaktorów i wydawców, którzy mogą skupić się na publikowaniu nowych treści.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek