Krzysiek Borek30.03.2014
6 rzeczy o których należy pamiętać mając Jailbreak po wydaniu iOS 7.1

Ostatnio Apple wydało iOS 7.1, który załatał większość „dziur”, z których korzysta Jailbreak. Wynikiem tego jest to, że Jailbreak na 7.1 jest nie osiągalny.

Więc, aby nadal korzystać z Jailbreaka, powinniście wziąć pod uwagę, parę informacji.

01. Najważniejszą rzeczą jest abyście nie aktualizowali lub odtwarzali oprogramowania urządzenia.

Jak wiadomo, ze zmian wprowadzonych w nowej wersji oprogramowania Apple załatało wiele exploitoów, wykorzystywanych do Jailbreak. evasi0n7 w wyniku tego nie pomoże. Jeżeli chcecie zachować wszelkie modyfikacje systemowe powinniście zostać na iOS 7.0.x

02. Nie instalujcie wszystkiego, jak leci.

Jeżeli jesteście osobami, ktore muszą mieć wszystko z Cydii, więc weźcie się w garść i zmieńcie lekko podejście. Należy uważać, co instalujemy na naszym urządzeniu, ponieważ neiktore rozszerzenia prowadza do niestabilnosci oprogramowania naszego urzadzenia, w wyniku czego bedziemy zmuszeni odtworzyc oprogramowanie.

Dobrze jest poczytać recenzje danego rozszerzenia, czy po prostu kogoś zapytać, aby uniknąć tego typu sytuacji.

03. Odinstalujcie rozszerzenia, z których nie korzystacie.

Odkąd rozszerzenia systemowe, mogą spowodować niestabilność systemu, z tego powodu, że niektore z nich mogą się „gryźć”. Więc dobrym posunięciem jest odinstalowanie lub nie instalowanie rozszerzen z ktorych nie bedziemy korzystać.

04. Nie dotykajcie plików systemowych.

Wiele mozna przeczytać na przeroznych stronach internetowych, ze ludzie usuwaja pliki poprzez iFile, itp. co najgorsze, okazuje sie ze sa to pliki systemowe, w wyniku czego musimy odtworzyc oprogramowanie urzadzenia. Jeżeli chcecie eksperymentowac z plikami systemowymi, musicie wiecie za co sie bierzecie, a jezeli nie ma Jailbreaka dla 7.1 nie ruszajcie tego w ogole.

05. Jak wyjść z Reboot Loop

Dzieki Mobile Substrate i jego trybowi awaryjnemu, mozemy wyjsc z Reboot Loop. Wiele osob nadal o tym nie wie, więc odtwarzają oprogramowanie i tracą Jailbreak.

06. Instalacja OpenSSH

Coolstar wydał semi-restore dla iOS 7.0.x, co pozwala na odtworzenie oprogramowania naszego urzadzenia nie tracic przy tym Jailbreaka. Zrobicie, to według instrukcji, ktora ostatnio opublikowalismy. Pamiętajcie, że dobrze jest zmienic haslo root, przed zrobieniem tego, aby uniemozliwić innym zdalne sterowanie naszym urzadzeniem.

Jeżeli macie jakieś pytania, śmaiło je zadajcie, poniżej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek