Krzysiek Borek03.03.2016
A jednak! Jailbreak najnowszego iOS 9.3 możliwy

Wczoraj informowaliśmy was o zamknięciu luk w wersji testowej iOS 9.3, które podobno uniemożliwiają wykonanie Jailbreak.

Zdaje sobie sprawę z tego, że wielu czytelników czeka tylko na odpowiednią okazję, aby odblokować wszystkie zabezpieczenia systemu operacyjnego i odpowiednio zmodyfikować go pod własne preferencje. Wydaje mi się, że wszyscy czekają do oficjalnej premiery 9,3 i wydanie narzędzia przez Lukę Todesco, ale to się nie wydarzy.

W styczniu bieżącego roku Todesco na swoim kanale YouTube pokazał działający Jailbreak na pierwszej wersji rozwojowej 9.3. Na wideo można było ujrzeć działającą Cydię i niektóre rozszerzenia systemowe, obecnie nie wiemy, które słabe punkty zablokowało Apple, aby uniemożliwić proces.

Mam dla was dobrą wiadomość, Luka potwierdził, że jego Jailbreak nadal działa na iOS 9.3 beta 5. Wszystko za sprawą odpowiedzi na pytanie Stefana Essera (ion1c), który obecnie zajmuje się tym samym i szukaniem nowych zabezpieczeń.

Nie popadajcie w hurraoptymizm, pamiętajcie, że Todesco nie wyda narzędzia, ułatwiającego Jailbreak i na razie nie zmieni zdania. Dobrze wiedzieć, że to nadal możliwe i sądzę, że niedługo Pangu lub TaiG podejmą odpowiednie działania w tej kwestii.

Od czasu wydania iOS 9.1 temat ucichł (to prawie 4 miesiące). Ta wersja systemu operacyjnego wyeliminowała większość słabych punktów pozwalających na odblokowanie iOS 9. – 9.0.2.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • @Orlowskii

  Czemu on nie chce wydac jb bo jestem nie w temacie ?

  • Liquid Metal

   Jak wyda exploit przed opublikowaniem iOS 9.3 to Apple może to załatać przed upublicznieniem 9.3. Jak już iOS 9.3 pójdzie do sieci i ludzie zaktualizują telefony to będzie najlepszy moment na wydanie jailbreaka, który przetrwa do iOS10.

   • @Orlowskii

    No to ja to wiem akutar, ze apple moze to zalatac ale myslalem, ze jest jakis inny powod, bo tu jest napisane ze nawet po wyjsci 9.3 moze go nie wydac JB

    • Jarek

     Bo gościowy po prostu nie zależy na tym. Pokazał że potrafi i tyle. Dla mnie to dziwne, przecież gdyby chciał to wiele osób było by w stanie mu zapłacić za udostępnienie JB

     • @Orlowskii

      no jasne ze tak kazdy by dal dolca i by sie uzbieralo

  • krzysiekb92

   z mojego punktu widzenia wygląda to tak, ma dostęp do wersji rozwojowych, bo być może pisze też aplikacje na iOS. Jeżeli zrobiłby to teraz to Apple w ostatecznej wersji wszystko załata, a on się pożegna z kontem. Coś jak iFixit i rozłożenie Apple TV 4 przed premierą. Poza tym nie ma szans, żeby wydał kod źródłowy nawet po wydaniu 9.3, po prostu pokazuje, że da się to zrobić i tyle.