Krzysiek Borek21.09.2016
Adapter z Lightning do standardowego gniazda słuchawkowego pogarsza jakość odtwarzanej muzyki

Od dłuższego czasu wiedzieliśmy o usunięciu 3,5 mm gniazda słuchawkowego przez Apple w iPhonie 7, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, czy sprawi to, że jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach podłączonych do adapteru ze złącza Lightning na standardowego jest lepsza.

Na szczęście jeden z niemieckich magazynów technologicznych postanowił porównać jakość dźwięku z adapteru dla siódemek ze standardowym złączem obecnym w 6s. Oryginalny tekst jest w języku niemieckim, ale najpierw pojawił się na Reddicie i innym forum technologicznym i wynika z niego, że jakość dźwięku ulega znacznemu pogorszeniu, jeżeli korzystacie z adapteru.

The results are clear: with an iPhone 6S, the dynamic range worsens by 4.5 dB(A) for 24-bit music files. For the iPad Air, it worsens by 3.8 dB(A). The signal also gets worse for 16-bit music files, even if they aren’t that drastic: the dynamic range worsens by 1.8 dB(A) and 3.1 dB(A) for the iPhone and iPad, respectively.

Nie rzucajcie swoim nowym sprzętem, różnice nie są zbyt duże. Osobiście się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że różnice będą trudne do odczucia podczas codziennego odtwarzania muzyki w ten sposób. Nawet audiofile nie zauważą różnicy, chyba że do odsłuchu dostaną 24-bitowe pliki. Różnic na pewno nie zauważycie podczas słuchania muzyki ze Spotify lub plików MP3.

screen-shot-2016-09-20-at-9-03-01-am

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek