Krzysiek Borek20.05.2016
Adapter z microUSB na USB-C BlitzWolf – test i recenzja

Zanim USB — C stanie się standardem na miarę microUSB minie jeszcze sporo czasu, a niektórzy producenci zapominają, że powinni dołączać do fabrycznego zestawu akcesoriów kabel USB — A → USB – C i tego nie robią. W takim przypadku warto sięgnąć po przejściówkę z microUSB na USB — C.

Wierzę, że większość użytkowników ma w domu wiele kabli microUSB, które im zalegają, gdy kupią telefon z najnowszym portem. Wtedy (teoretycznie) poprzedni standard jest bezużyteczny, ale dzięki adapterowi firmy BlitzWolf można zmienić sytuację o 360 stopni i dalej cieszyć się starym kablem. Mamy wtedy świadomość, że jednak będzie jeszcze użyteczny, ale trzeba pamiętać, że można zapomnieć o szybszym transferze danych z komputera na telefon i na odwrót.

IMG_0138

Adapter, który otrzymałem jest bardzo mały, ale jego wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Końcówka USB – C jest pozłacana, a całość wykonano z aluminium. Biorąc pod uwagę jego gabaryty, trzeba uważać, aby go nie zgubić, jeżeli zamierzacie nosić go ze sobą cały czas.

IMG_0140

Używałem go z kablem Power Practical i Nexusem 5X znajomego z osiedla. Transfer danych i ładowanie odbywało się bez przygód, więc wszystko działa bez przeszkód. Niestety, zapomniałem sprawdzić, czy nadaje się do ciągłego użytkowania za pomocą aplikacji CheckR. Aplikacja sprawdza, czy kabel lub adapter z microUSB/USB – A → USB – C będzie kompatybilny z Nexusem 5X lub 6P. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnego uszkodzenia urządzenia mobilnego.

IMG_0144

Podczas testów nie działo się nic nie po kojącego i na tej podstawie twierdzę, że warto zainwestować pieniądze w adapter, jeśli macie w domu kable microUSB i kupujecie np. Nexusa 5X. Wtedy problem z kabel USB – C → USB – C znika i będziecie w stanie przenosić na niego dane bez przeszkód.

IMG_0145

Adapter kupicie tutaj, ale ja otrzymałem go do testów bezpośrednio od producenta.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek