Michał30.12.2016
ADATA AI920 – miniaturowy pendrive ze złączem Lightning do Twojego iPhone i iPad

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości ADATA otrzymaliśmy do testów bardzo fajny hybrydowy pendrive AI920 do iPhone i iPad. Czas więc napisać o nim kilka słów.

ADATA AI920 to kolejne już urządzenie firmy ADATA, dedykowane produktom Apple.

W odróżnieniu od innych produktów tego typu, pendrive ADATA AI920 umożliwia dwukierunkowe kopiowanie danych, a także łatwe wykonywanie kopii zapasowych.

ADATA AI920 co widać powyżej ma metalową obudowę i został wykonany w technologii COB (Chip-On-Board), dlatego mimo braku zatyczki, oferuje pełną odporność na wodę oraz kurz.

Pendrive posiada złącza USB 3.1, które umożliwia kopiowanie plików z prędkością do 150 MB/s (oraz do 30 MB/s przez port Lightning).

Kolejną fajną sprawą jest specjalnie zaprojektowana wtyczka, która  jest nieco dłuższa od standardowej, dlatego akcesorium bezproblemowo podłączymy do tabletu lub smartfona w etui.

Pendrive jest oczywiście w pełni kompatybilny z systemem iOS. Mało tego. Posiada on certyfikat Apple MFi, co gwarantuje pełną zgodność z urządzeniami tego producenta zarówno od strony sprzętowej jak i programowej.

Dzięki dedykowanej, bezpłatnej aplikacji mobilnej i-Memory, dostępnej w App Store, możliwe jest zapisywanie wykonanych zdjęć i nagrań bezpośrednio na pamięci flash.

Akcesorium obsługuje ponad 40 najpopularniejszych formatów plików, w tym materiały wideo w rozdzielczości 4K. ADATA AI920 jest dostępny w Polsce w kolorach złotym i różowym (Rose Gold). My otrzymaliśmy do testów penrive w kolorze złotym.

Kolejną zaletą AI920 jest jego waga i niewielkie wymiary. Pendrive waży tylko 3,6 g, a jego wymiary to: 37,8 x 16,9 x 6,9 mm. Jaka jest jego cena?  Koszt ADATA AI920 to odpowiednio: 199 zł za 32 GB, 249 zł za 64 GB oraz 399 zł za 128 GB.

Podsumowanie

AI920 to doskonała rzecz dla osób, które korzystają z iUrządzeń o pojemności 8, 16, a także 32GB. Za pomocą tego niewielkiego pendrive, oprócz łatwego i szybkiego przenoszenia danych pomiędzy iPhone, a Mac, możemy zapisać w nim wiele plików, które normalnie zajmowały by miejsce w naszym iUrządzeniu.

Ja w tym roku zdecydowałem się na iPhone 7 Plus o pojemności 32GB, więc opisywany przeze mnie pendrive jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Trzymam w nim wszystkie pliki multimedialne, dzięki czemu zawsze mam ponad 10GB wolnego miejsca w iPhone.

Więcej na temat produktu możecie przeczytać na stronie producenta – adata.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz