Michał10.05.2016
ADATA Lightning Card Reader – dwukierunkowy czytnik kart pamięci, z funkcją tworzenia automatycznej kopii zapasowej

Kilka tygodni temu, dzięki uprzejmości ADATA otrzymaliśmy do testów ADATA Lightning Card Reader, czyli dwukierunkowy czytnik kart pamięci ze złączem Lightning. Dziś napiszemy Wam kilka zdań na jego temat.

Na początek kilka słów o wymiarach urządzenia.

ADATA5

Rozmiary czytnika to: 132 x 39 x 88 mm i waga zaledwie 10 g. Całość wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze białym.

Czytnik pozwala na dwukierunkowy transfer danych.

1

Jest to ogromna zaleta tego urządzenia. Działa to w ten sposób, że po podłączeniu czytnika do iPhone’a lub iPada, można nie tylko odczytać zdjęcia lub pliki wideo z karty, ale również wyeksportować materiały na kartę pamięci.

ADATA1

Urządzenie posiada dwa gniazda, odpowiednio dla kart formatu: microSD oraz SD i obsługuje nośniki w standardzie SD/SDHC/SDXC o pojemności do 256 GB.

ADATA6

Druga strona czytnika to płaski przewód z końcówką Lightning, który jest oczywiście odporny na zginanie i przypadkowe uszkodzenie.

ADATA4

Przy pierwszym podłączeniu czytnika w naszym iPhone pojawi się komunikat o zainstalowaniu specjalnej (darmowej) aplikacji. Po instalacji można rozpocząć zabawę.

2

Aplikacja do obsługi czytnika jest prosta i intuicyjna.

W aplikacji znajduje się specjalny menadżer plików pozwalający na przenoszenie plików z karty do urządzenia i odwrotnie. Działanie czytnika przetestowałem za iOS 9.3 i wszystko działało bez problemu.

Bardzo ciekawą funkcją dostępna w ADATA Lightning Card Reader jest możliwość tworzenia kopii zapasowej zdjęć znajdujących się w aplikacji Zdęcia w naszym telefonie. Kopia może być wykonywana ręcznie lub automatycznie.

Poniżej zamieszczam filmik na którym możecie zobaczyć czytnik w akcji.

Podsumowanie

Jeśli szukacie jakiegoś czytnika kart pamięci dla Waszego iPhone lub iPad to ADATA Lightning Card Reader może być naprawdę dobrym wyborem. Dlaczego? Jest to chyba jeden z niewielu czytników, który oferuje możliwość odczytu jak i zapisu plików na karcie, a także opcję tworzenia automatycznej kopii zapasowej.

Więcej informacji na temat ADATA Lightning Card Reader znajdziecie na stronie producenta – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz