Krzysiek Borek13.07.2015
Aktualizacja Android Wear przyniesie nowe funkcje

Miesiąc po ostatniej aktualizacji Android Wear, Google rozpoczął prace nad kolejną, która doda parę interesujących funkcji. Jednymi z nich są gesty stuknięcia w wyświetlacz, a także interaktywne aplikacje i tarcze zegara.

Phandroid dotarł do informacji, związanych z kolejną odsłoną Android Wear, która będzie zawierać interaktywne tarcze zegara, które pozwolą na bezpośrednie uruchamianie aplikacji poprzez stuknięcie w wyświetlacz, zmianę szczegółów wyświetlanych na tarczy i wiele innych. Niektóre tarcze zegara dostępne obecnie w Google Play Store posiadają tę funkcję, choć powoduje ona problemy z systemem operacyjnym.

Android-Wear-Interactive-watch

Według dokumentów, do których dotarła redakcja Phandroid, dostępne będą 4 gesty stuknięcia, a każdy z nich będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb. Wliczając w to zmianę wyglądu tarczy, status, uruchomienie czynności i wyświetlanie większej ilości informacji.

Google zdążyło poinformować o tych zmianach deweloperów, zajmujących się tworzeniem tarcz zegara, co przełoży się na szybką aktualizację i nie będziemy musieli czekać na kompatybilne z funkcją tarcze, a samo Google będzie je promować w Google Play Store.

android-wear-interactive-gesture
Obecnie wybudzenie interfejsu zegarka, działającego pod wodzą Android Wear wykonane jest poprzez stuknięcie w dowolnie miejsce na wyświetlaczu, wraz z dodaniem nowej funkcji gest ulegnie zmianie. Po aktualizacji zegarka interfejs wybudzimy przez przeciągnięcie palca od prawej do lewej na wyświetlaczu.

Dodatkowo Google pracuje nad wdrożeniem komunikacji pomiędzy zegarkami, nazwaną Together. Pozwoli ona na wysyłanie emotek, naklejek, wiadomości i wielu innych. Obecnie nie znamy większej ilości szczegółów, dotyczących funkcji.

Nadchodząca aktualizacja aktywuje WiFi na LG G Watch R, na obecnej wersji systemu operacyjnego Google dodało tę funkcję. Większość zegarków ją otrzymało, a G Watch R nie, choć ma wbudowane WiFi. Sytuacja zdenerwowała użytkowników LG, a producent obiecał, że doda funkcje w kolejnej aktualizacji.

Aktualizacja Android Wear miała ukazać się w tym miesiącu, ale Google udostępni ją dopiero w sierpniu bieżącego roku.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek