Krzysiek Borek15.09.2015
Aktualizacja dla aparatu Google wprowadza podobną do Live Photos funkcję

Aplikacja aparatu Google nie pozostaje w tyle za iOS 9. Niedługo pojawi się nowa aktualizacja, oznaczona numerkiem 3.0 i wygląda na to, że pojawi się w niej parę nowości.

Portal Android Police dotarł do najnowszej wersji aparatu Google (3.0) i po inspekcji pliku.APK okazuje się, że znajdziemy tam Inteligentną serie, pozwoli ona na wykonywanie kolaży i plików GIF po przetrzymaniu przycisku, odpowiedzialnego za wykonanie zdjęcia.

Zdjęcia Google również na to pozwalają, ale zaimplementowanie funkcji bezpośrednio w aparacie może okazać się sprawniejszą metodą na wykonanie tego typu zdjęć. Nowa funkcja na pewno będzie odpowiedzią na Live Photos Apple, która automatycznie zapisuje 1,5 sekundy zawartości (zdjęcia seryjne) po i przed jej wykonaniem, co pozwala na przygotowanie krótkiej animacji.

Oprócz inteligentnej serii, dostaniemy również „Photo Booth” i „Group Smiles„. Pojawi się również nowe oznaczenie, kreacje, odnoszące się do zawartości niebędącej zdjęciem, wykonanej inną aplikacją.

Na ten moment trudno powiedzieć, kiedy pojawi się aktualizacja, ale mam wrażenie, że Google wyda ją wraz z debiutem Androida 6.0 Marshmallow. Konferencja prasowa prawdopodobnie odbędzie się 29 września, wtedy też poznamy nowe smartfony z serii Nexus.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek