Krzysiek Borek17.06.2016
Aktualizacja do iOS 10 dodaje więcej wolnego miejsca dyskowego

Od momentu zakończenia keynote otwierającego tegoroczne WWDC używam wersji rozwojowej iOS 10, choć zawiera wiele błędów. Niemniej jednak niektórzy użytkownicy mogą być z niej połowicznie zadowoleni, ponieważ oprogramowanie zajmuje mniej miejsca, a przestrzeń dyskowa po aktualizacji jest większa.

Za przykład może posłużyć iPhone ze 128GB pamięcią wewnętrzną, podczas korzystania z iOS 9 użytkownik ma do dyspozycji 113GB, a po aktualizacji do 10 wolnego miejsca jest 122GB. Różnica wynosi zaledwie 8% w przypadku sprzętu z większą niż 16GB pamięcią, w jej przypadku ilość wolnego miejsca powinna wzrosnąć o 1GB.

gMmH3Np

Może to mieć związek z tym że najnowsza kompilacja systemu operacyjnego zajmuje mniej miejsca w porównaniu do poprzedniej. Jednak bardziej logicznym wytłumaczeniem jest zmiana obliczania wartości pamięci, wcześniej było to 1024, a teraz jest 1000. W rezultacie oznacza to, że 113,46GB odpowiada 121,83GB.

Nieprawdopodobnym związkiem z sytuacją jest zastosowanie nowego systemu plików (APFS), ale nie wydaje mi się, żeby był on obecny w pierwszej wersji rozwojowej iOS 10. APFS pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek