Krystian12.12.2013
Allegro, PayU i szybkie płatności prosto z iPhone

Akurat na przedświąteczny szał prezentów allegro wraz z PayU wprowadziło w końcu rozsądną formę płatności za zakupy. Nie jest jeszcze idealnie, ponieważ działa to tylko w wersji mobilnej serwisu i przy pomocy aplikacji dedykowanej PayU, no ale dobre początki, może w końcu uda im się osiągnąć poziom wygody, który od lat oferuję PayPal.

Zmiany na mobilnej stronie allegro polegają na opcji wybrania płatności za pomocą PayU, tu nic dziwnego, lub też aplikacji PayU.

All1

Dzięki temu, nie musimy po zakupie logować się do banku, wpisywać wszelkie hasła czy kody z smsów.

All2

Strona przerzuca nas do programu PayU do którego logujemy się za pomocą wcześniej ustalonego PINu, widzimy tam wysokość transakcji oraz wybór karty płatniczej, o ile mamy dodane kilka..

All3

Teraz wystarczy już tylko przeciągnąć pasek z lewej na prawą i podać kod CVV2 naszej karty. Koniec, zakupy opłacone prosto i przyjemnie, pozostaje tylko czekać aż przesyłka dojdzie na miejsce.

Mam nadzieję, że Allegro w końcu zrobi porządną aplikację na iPhone i szczególnie na iPad, a to wszystko zostanie w niej połączone. Nie wyobrażam sobie lepszej mobilnej platformy zakupowej niż jedna aplikacja, w której kupuję (Allego) i płacę (PayU) za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Bez podawania setek loginów, haseł etc. Obecny stan utrudnienia właśnie sprawia, że wszystko co kupuję zazwyczaj robię przez komputer, a nie z urządzenia mobilnego – co i tak nie należy do najwygodniejszych procesów.

PayU
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_