Krystian02.12.2013
Amazon Prime Air – jak dostarczyć paczkę w 30 minut!

Wszyscy robimy zakupy w internecie, są tańsze niż w sklepach stacjonarnych, dużo mniej zajmujące i szybsze. Siedzimy sobie wygodnie na tapczanie z komputerem na kolanach, lub z tabletem w ręce, klikamy tu, klikamy tam, kolor, pojemność, wielkość ekranu wybrana, zostało kliknąć guzik kup, zapłacić i… tu jest najgorsze, czekać na przesyłkę z naszym nowym wspaniałym gadżetem.

Od biedy, jak kurierowi uda się ją dostarczyć w 24h, mimo że ten czas będzie się niemiłosiernie dłużył, a co dopiero zrobić jak Poczta Polska postanowi dostarczyć paczkę dopiero za tydzień.

Tu na ratunek idzie nam największy sklep internetowy na świecie – Amazon. Usługa ta ma nosić nazwę Prime Air i polegać na dostarczaniu małych przesyłek w czasie 30 minut od złożenia zamówienia! Amazon chce osiągnąć to za pomocą małych samoczynnych samologów zwanych Drony – będą one chwytać paczkę w magazynie i lecieć na miejsce odbioru paczki przez klienta. Usługa Prime Air ma być dostępna już w 2015 roku, aktualnie na przeszkodzi stoi prawo i pozwolenie Federalnej Komisji Lotnictwa (FAA) na takie działania.

W Polsce pewnie szybko takiej usługi nie zobaczymy, ale miejmy nadzieję, że uda im się to zrealizować. Poniżej możecie zobaczyć filmik akcji z dronem dostawcą w roli głównej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_