Krzysiek Borek04.10.2015
Amazon przestaje sprzedawać Apple TV i Google Chromecast

W ostatni czwartek Amazon potwierdził, że kończy sprzedaż Apple TV i Google Chromecast, co przełoży się na przewagę Fire TV. Sprzedażowy gigant nie przyjmuje już zamówień na nowe modele Apple TV i Chromecasta, a 29 października urządzenie całkowicie znikną z oferty.

Informacja początkowo pojawił się na portalu Reddit, a później została potwierdzona przez Variety. Według Amazonu chodzi jedynie o usługę Prime Video, która nie jest dostępna na przystawkach telewizyjnych Apple i Google. Nie ma to nic wspólnego z lepszym promowaniem własnego sprzętu.

Spółka w następujący sposób odpowiedziała Variety:

Przez ostatnie trzy lata Prime Video stało się ważną częścią Prime. Zależy nam na odpowiedniej współpracy większości producentów urządzeń strumieniujących multimedia, co wiąże się z zaimplementowaniem Prime Video, choć dla nas najlepszymi urządzeniami w tej kwestii są Roku, Xbox, PlayStation i Fire TV.

Apple TV oficjalnie nie wspiera oglądania telewizji przez usługę Amazonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją uruchomić na innym urządzeniu i strumieniować na ATV przy pomocy AirPlay. Chromecast również nie wspiera tej usługi, choć można ją uruchomić w przeglądarce Chrome i strumieniować do urządzenia.

Z mojego punktu widzenia sytuacja wygląda następująco, olewamy Google i Apple, jeżeli nie godzą się na nasze warunki. Poczynione przez Amazona kroki są dowodem, że obecnie wspierające usługę urządzenia również mogą wylecieć z oferty, jeżeli nie przyjmą Prime Video z otwartymi rękoma.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek