Krzysiek Borek13.12.2014
Android 5.0.1 na HTC One M8 – instalacja

Tydzień temu HTC rozpoczęło udostępnianie aktualizacji dla HTC One M7 i M8 GPE do Androida 5.0.1 Lollipop. „Zwykła” edycja modelu M8 otrzyma aktualizację dopiero pod koniec stycznia, przyszłego roku.

Nie oznacza to, że nie możecie sprawdzić oprogramowania wcześniej. Będzie to wymagało sporej zabawy ze sterownikami Fastboot, Custom Recovery. W rezultacie stracicie gwarancję, o ile ją jeszcze posiadacie.

Zanim rozpoczniecie odblokowywanie bootladera należy wykonać kopię zapasową danych z urządzenia, ponieważ w momencie odblokowania stracicie wszystko. Macie to za sobą ? To do roboty!

01. Najpierw udajemy się na stronę deweloperską HTC, rejestrujemy się, o ile nie zrobiliśmy tego wcześniej i udajemy się do www.htcdev.com . Po czym postępujemy wedle podanej instrukcji. Możecie pominąć proces konfiguracji, w końcu będziecie instalować Androida 5.0.1 Lollipop.

02. Po odblokowaniu bootloader będziemy musieli zająć się wgraniem nowszego recovery. Pobieramy wszystkie pliki, które znajdują się w linkach poniżej i przenosimy do folderu „one”, znajdującego się na pulpicie. Upewniamy się, czy są wszystkie pliki w przygotowanym folderze.

  • ADB/Fastboot (Windows) – tutaj
  • ADB/Fastboot (Mac) – tutaj
  • TWRP – tutaj

Po pobraniu TWRP warto zmienić nazwę pliku na coś prostszego, może to być twrp.img. Jedyne, co nam pozostało to pobranie obrazu oprogramowania, które potem umieszczamy na pamięci wewnętrznej HTC One (M8). Oprogramowanie pobierzecie z – tej strony.

03. Teraz musimy uruchomić wiersz poleceń lub terminal i przejść do folderu one, który utworzyliśmy wcześniej, Robimy to, dzięki następującej komendzie :
cd nazwa użytkownika/pulpit/one

04. Wyłączamy smartfona, przytrzymujemy przycisk regulacji głośności w dół i zasilania, aby uruchomić urządzenie w trybie bootloadera.

05. Nawigacja w tym menu wygląda następująco, przyciskiem regulacji głośności wybieramy odpowiednią opcję (w tym przypadku Fastboot) i zatwierdzamy przyciskiem zasilania.

06. Upewniamy się, że smartfon został wykryty przez nasz komputer lub Maca, możemy to zrobić, dzięki tej komendzie : fastboot devices (dla Windows) i ./fastboot devices (dla Mac). Powyższa komenda najlepiej zobrazuje wam, czy wasz komputer poprawnie wykrył HTC One, wtedy możecie przystąpić do dalszego ciągu instalacji Androida 5.0.1.

7. Teraz przyszła pora na instalację TWRP, robimy to poprzez wpisanie komendy fastboot flash twrp.img, na Macu wygląda to podobnie z tym, że musimy dodać ./

08. Uruchamiamy ponownie smartfona komendą fastboot reboot.

09. W momencie, gdy system zostanie uruchomiony, wyłączamy urządzenie i przechodzimy do trybu Fastboot, a następnie do Recovery, wtedy uruchomi się TWRP.

10. Zanim przystąpimy do aktualizacji, musimy wyczyścić partycję systemową i tą, odpowiedzialną za przechowywanie danych aplikacji. Wracamy z powrotem do menu głównego i wybieramy Install, a potem plik z Androidem 5.0.1.

11. Po instalacji systemu, pozostaje nam uruchomić HTC ponownie. Niestety, pierwsze uruchomienie ponowne może potrwać 5 minut, więc proszę o cierpliwość.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek