Krzysiek Borek02.11.2017
Android 8.1 Oreo wprowadzi przywracanie kopii zapasowej urządzenia po konfiguracji wstępnej

Nie zapomnę mojego zdziwienia i zadowolenia po odtworzeniu iPada mini 2 po wstępnej konfiguracji i szybkim przywróceniu danych. Stało się to po odtworzeniu oprogramowania, podobna funkcja pojawi się w Androidzie 8.1 Oreo.

Do tej pory użytkownicy, którzy chcieli zapisać ważne dane ze swojego urządzenia musieli korzystać z Titanium Backup. Problem w tym, że aplikacja wymaga roota do pełnego działania, choć nie pozwala na wykonanie kopii zapasowej większości zawartości. W takiej sytuacji użytkownicy są zmuszeni do korzystania z innych aplikacji poza Titanium Backup.

Android 8.1 wprowadzi przywrócenie kopii zapasowej nawet po wstępnej konfiguracji, jeżeli nie wybraliśmy tej opcji wcześniej. Funkcja okaże się przydatna, gdy przywracanie kopii się nie powiedzie lub nie mamy w danej chwili dostępu do dysku Google.

Przywrócenie kopii zapasowej pojawi się w sugestiach, wewnątrz systemowych Ustawień. Wtedy będziemy mogli rozpocząć proces przywracania danych na nasze urządzenie mobilne. Użytkownik ma wtedy do wyboru przywrócenie danych z dysku sieciowego lub iPhone’a.

Przy wyborze pierwszej opcji będziemy mogli wybrać dane, które zostaną przywrócone, więc nie musimy przywracać wszystkiego.

Wygląda mi to na gonienie konkurencji w kwestii tworzenia i przywracania kopii zapasowej. Taka funkcja jest od dawna dostępna w MIUI, z którego korzystałem. Właśnie to narzędzie może być używane w każdej chwili, a nie ustalonej przez producenta sprzętu lub autora oprogramowania. Na szczęście Google nie będzie w tyle, bo nowa funkcja będzie integralną częścią stabilnego wydania Androida 8.1 Oreo.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek