Krystian05.03.2014
Android jest liderem

Nigdy nie sądziłem, że to napisze. Ale taka jest prawda, a prawdę trzeba pisać – Android jest liderem.

F-Secure jest jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się bezpieczeństwem systemów informatycznych na świecie. Nowy, opublikowany dzisiaj raport, mówi, że Android odpowiada za 97% malware na systemach mobilnych na całym świecie. Jedyną dobrą wiadomością jest, że tylko 0,1% pochodzi z Google Play. Wskazuje to na nic innego, jak na masową kradzież płatnych aplikacji spoza Play, które poza złamaniem dostają niemiłe dodatki. Jak już nie raz się przekonaliśmy, kradzież popłaca na krótko.

Na poniższych wykresach możecie prześledzić, jak zmieniały się trendy w szkodnikach mobilnych na przestrzeni ostatnich lat.

android-malware

Zaszczytne miejsce zajmuje iOS, na poziomie poniżej 1%, co nas, Sadowników, bardzo cieszy.

Źródło: thenextweb.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Czarek Strus

  Wow. Nie sądziłem, że aż taki dobry wynik bedzie miał iOS. Przecież instalacja Cydii jest dziecinnie prosta, potem wystarczy jakiś AppCake i juz można cieszyć płatnymi aplikacjami za darmo.

  Napewno dokłada się do tego wyniku to większa ilość użytkowników Androida, ale i pewnie prostota instalacji czegokolwiek.

  • Endzio

   My tu złodziei nie popieramy, won. Jak stać cię na iPhone to stać cię i na appke za 3 złote.

   • Czarek Strus

    Chetnie zapłaciłbym za appke, zeby tylko dodali płatność z paypala albo możliwość przelewania pieniędzy na konto w AppStore z normalnego rachunku bankowego.
    Nie napisałem, że ja kradnę appki. Bardziej dziwi mnie to, że jest tak niski procent kradzieży na iOS

    • Endzio

     Też mam amerykańskie konto i nie mogę przelewać pieniędzy z PayPala lub konta bankowego. Dlatego też kupuję giftcody z Allegro i nie mam żadnego problemu.

     • Też tak robiłem, póki jeden GC nie okazał się kradziony i Apple zabralo 50$ i konto zablokowało. Konto wprawdzie odblokowali, ale teraz używam PL z normalnie podpiętą kartą płatniczą, prosto i wygodnie.

    • Bo raz, że na iOS JB ostatnio mniej nie był, niż był. Dwa, za chwilę znowu nie będzie JB. Trzy, na androidzie klikasz w necie i instalujesz i tyle, a w iP trzeba zrobić JB, inslować app – ludzie są za głupi na to już w większości :-)