Krzysiek Borek01.08.2014
Android ma nadal największe wpływy na rynku, a iOS jest daleko za nim

Android to prawdziwy „morderca”, jeżeli chodzi o jego udziały na rynku urządzeń mobilnych. Według ostatnich badań, Android ma 85% wpływów na rynku.

Z roku na rok także zwiększyły się dostawy urządzeń z tym systemem, wynik to 27%, co daje 295 mln urządzeń. Wpływy samego systemu wzrosły o 5%, względem zeszłego. Dziwna sprawa, biorąc pod uwagę obecnego lidera rynku Samsunga, który pomimo wzrostu wpływów systemu Google, stracił wiele w przeciągu półrocza.

Zwiększenie wpływów systemu, Google zawdzięcza glównie budżetowym urządzeniom i tym ze średniej półki. Sytuacja ta na pewno ulegnie poprawie, dzięki wprowadzeniu programu Android One.

Wpływy Apple spadły z 13,4% do 11,9% względem poprzedniego roku. Wpływy Microsoftu nie napawają optymizmem, ich wynik to 2,7%, a Blackberry ma jedynie 0,6% wpływów na rynku mobilnym.

Ciekaw jestem,jak ta sytuacja się rozwinie w momencie premiery iPhone 6 z większym wyświetlaczem.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Mecenas Maciek Jasiński

  Android ma 85$ wpływów na rynku… chyba procent nie $
  jestem,jak – spacja po przecinku

 • Damian Kolendo

  tylko, że na androida są setki urządzeń a iphonów jest pare.. tym bardziej, że na androidzie kupisz telefon za 300zł a iphone nie… stąd te wyniki

 • kwawer

  1) sprawdzie ile osób ma androida i na niego narzeka, bo znam niejedną taką osobę

  2) gdzie jest napisane że nowy iPhone będzie miał większy wyświetlacz, bazując na plotkach należy używać odpowiednich słów, które nie będą wprowadzać ludzi w błąd. Do momentu jak Apple nie przedstawi nowego iPhona na konferencji to poruszamy się w sferze przypuszczeń

  • krzysiekb92

   ostatnio przesiadłem się z iOS na Androida i nie narzekam. Tak jest wiele osób,które narzeka. Mam wielu znajomych i oni korzystają w większości z Androida i moze ze 3 na wszystkie narzekają.

   • kwawer

    używałem andoida przez 2 tygodnie jak iPhone był w serwisie i to była jedna wielka masakra