Wacław Niezgoda10.04.2015
Android Wear dla iOS

Google, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, pracuje nad połączeniem Android Wear z iPhonem. I wygląda, że Google jest bliskie ukończenia tego projektu.

Zegarki z Android Wear działają podobnie do Apple Watch, połączony przez aplikację dostarcza nam między innymi widok powiadomień.

Moto360.1.onetech.pl

Ciekawostką pozostaje jak Apple zareaguje na aplikację a tym samym na pozwolenie zegarkom z Androidem na bezpośrednie konkurowanie z Watchem. Trzeba wziąć pod uwagę, że Apple pozwala na działanie takim opaskom sportowym jak Pebble, podczas gdy znacząco obcięło ofertę smart zegarków ze swoich sklepów.

Nie jest to sportowa opaska, więc można obawiać się, że Apple odetnie swojego konkurenta od dostępu do swojej platformy, lub skutecznie obetnie funkcjonalność smartwatchy z Androidem na pokładzie, co pozostawi jeden jedyny wybór dla posiadaczy iPhonów.

Nie ma jednak pewności kiedy, zostanie oficjalnie wydana aplikacja dla iOS. Prawdopodobne wydaje się, że Google udostępni ją w ciągu swojej konferencji I/O pod koniec maja.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS