Krzysiek Borek31.07.2015
Angry Birds 2 – recenzja gry

Minęło niemal 6 lat od wprowadzenia na rynek pierwszej odsłony Angry Birds. Odkąd gra zadebiutowała w App Store i Google Play Store pojawiło się jej 13 odmian, nie zapominajmy również o gadżetach, związanych ze wściekłymi ptakami, które można kupić w wielu marketach. Tym razem Rovio uraczyło nas sequelem oryginalnej odsłony, w której zmierzymy się z wieloma nowymi przeciwnikami.

Lata mijają, a zasady nadal pozostają bez zmian, kierujemy poczynaniami ptaków, które walczą ile sił ze świnkami, ich największym wrogiem. Tym razem każda lokacja podzielona jest na części, jeżeli nie zaliczymy jednej z nich, jesteśmy skazani na porażkę.

IMG_0211

Tym razem Fini przyłożyli się do warstwy wizualnej ich produkcji. Wszystkie postacie wyglądają realistycznie, zdecydowanie lepiej, niż w poprzednich odsłonach gry Rovio. Nawet świnie wyglądają lepiej i nie raz odbiją się od ekranu urządzenia mobilnego, na którym przyjdzie wam grać w najnowszą odsłonę Angry Birds.

IMG_0212

Teraz poziomy są zdecydowanie dłuższe i musimy uważać na ilość dostępnych ptaków, szczególnie podczas rozgrywki w długich lokacjach (do 5 części). Takie zazwyczaj kończą się na walce z bossem, jeżeli sobie nie radzimy możemy używać „czarów”, które nie tylko ułatwiają rozgrywkę, ale również ją urozmaicają.

IMG_0214

Przykładem może być deszcz gumowych kaczuszek, które niszczą daną lokację i świnki lub zamrożenie. Powoduje ono, że wszystkie wierze ze świnkami wykonane są z lodu, co ułatwia ich zniszczenie. Mapa z lokacjami jest rozległa, początkowo do dyspozycji otrzymujemy 200 poziomów, choć ich liczba powinna sukcesywnie rosnąć wraz z kolejnymi aktualizacjami produkcji. Po ukończeniu 25 poziomu odkryjemy arenę, na której wykonamy dodatkowe zadania, których jest cała masa. Dodatkowo możemy konkurować ze znajomymi lub graczami z całego świata.

IMG_0222

Ważną różnicą Angry Birds 2 w stosunku do pierwowzoru jest zmieniona mechanik rozgrywki. Wcześniej walczyliśmy w sposób zorganizowany, a teraz mamy wolną rękę i możemy robić co nam się podoba. Ptaki występują w formie kart, a podczas rozgrywki możemy uzyskać dodatkowe, które pomogą nam w pozbyciu się świnek z pola gry. Walutą w grze są kryształy, kupimy za nie karty z czarami lub dodatkowe karty z ptakami, jeżeli nie pójdzie nam jeden z poziomów. Jeżeli ich zabraknie możemy skorzystać z mikrotransakcji w grze, ta odsłona to gra typu freemium.

Zapomniałbym o jeszcze jednej kwestii, mamy tylko 5 żyć, jeżeli stracimy jedno,musimy odczekać 30 minut na jego przywrócenie. Ewentualnie możemy za nie zapłacić lub obejrzeć reklamę, to samo tyczy się dodatkowych ptaków podczas prowadzonej rozgrywki.

Podsumowanie

Angry Birds 2 to wciąż ta sama dobra gra, co edycja sprzed niemal 6 lat. Jednak tym razem poziomy są żywsze, a rozgrywka zyskała na dynamice, a dopełnieniem całość jest bez wątpienia tryb Arena. W tę odsłonę możemy grać za darmo, jeżeli jesteśmy w stanie przeżyć wszystkie niedogodności związane z oczekiwaniem, w innym wypadku należy zainwestować w mikrotransakcje, z których w ogóle nie korzystam podczas rozgrywki. Osobiście jestem na nie, jeżeli chodzi o gry freemium, niby są za darmo, ale dodatkowa zawartość kosztuje… Gra jest warta wypróbowania, pomimo wielu lat na rynku, nie ma tutaj nic innowacyjnego, ale to nadal kontynuacja legendarnej serii, którą Rovio rozpoczęło 5 lat temu.

Angry Birds 2
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek