Krzysiek Borek19.08.2016
Aparat iPhone 7 otrzyma optyczną stabilizacje obrazu

Na portalu technologicznym nowhereelse.fr pojawiło się zdjęcie przedstawiające aparat główny iPhone’a 7 i wygląda na to, że regularny wariant otrzyma w końcu optyczną stabilizację obrazu razem z wieloma innymi poprawkami.

Parę miesięcy temu pojawiły się pierwsze pogłoski o wyposażeniu aparatu mniejszego wariantu w optyczną stabilizację obrazu, a udostępnione wczoraj zdjęcia potwierdzają obecność tej części. Dzięki niej zdjęcia w niesprzyjających warunkach oświetleniowych powinny wyglądać lepiej tak samo, jak w sprzyjających.

iPhone-7-iSight-Camera

Wokół aparatu najnowszego modelu widać 4 małe dziurki, które zawierają wszystkie potrzebne części do poprawy działania tego komponentu. Dzięki OIS zdjęcia będą wyraźniejsze i nie będą rozmyte. Podobna część jest obecnie w iPhonie 6 Plus/6s Plus, ale nie ma wycięć na części, które znajdą się w siódemce. Warto nadmienić, że do tej pory optyczna stabilizacja obrazu w aparacie głównym była domeną fabletów Apple, a zwykłe wersje (powiedzmy, że kompaktowe) jej nie miały.

Optyczna stabilizacja obrazu pojawi się pewnie w obydwu wariantach, z tym że jeden zostanie wyposażony w pojedynczy aparat, a drugi w podwójny. Do tej pory makiety każdego z wariantów pokazywały, że obiektywy aparatów nadal będą wystawać poza obręb obudowy, co nie zmienia faktu, że będą to jedne z najważniejszych zmian w tym roku.

iphone-7-camera-module

Z dotychczasowych informacji wiadomo, że Apple ma zaprezentować nowe telefonu 7 września, a dwa dni później ruszy ich przedsprzedaż. Niestety, ciężko stwierdzić, czy sprzęt na półkach sklepowych pojawi się w połowie przyszłego miesiąca, czy pod koniec.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek