Michał03.04.2017
Apka Lottoland – recenzja

Aplikacje, o których piszemy na naszej stronie służą różnym celom – jedne poświęcone są wyłącznie rozrywce, inne ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Z kolei apka Lottoland w pewnym sensie łączy obie te grupy.

Z jednej strony umożliwia użytkownikom zagranie w lotto bez wizyty w kolekturze. A z drugiej w niczym nie różni się od tradycyjnej gry lotto, bowiem emocje, jakie się przeżywa sprawdzając wyniki losowań czy symbole na zdrapkach są takie same jak wtedy, gdy w dłoni trzymamy papierowy kupon. Więcej o tym jak wygrać wielkie miliony za pośrednictwem smartfona (i czy w ogóle komuś to się udało) przeczytacie poniżej.

Informacje podstawowe

Aplikacja Lottoland jest dostępna całkowicie za darmo zarówno w AppStore jak i w wersji Android. Użytkowanie apki jest bardzo proste i intuicyjne. Nie trzeba być nawet zaznajomionym z witryną Lottoland, aby od pierwszego kliknięcia swobodnie poruszać się po wszelkich możliwych opcjach aplikacji mobilnej.

W wielkim skrócie:

01. Konto gracza

Ikonka w prawym górnym rogu daje nam szybki dostęp do wszystkich danych związanych z kontem gracza. Jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, należy się zarejestrować, podając wymagane informacje. Później wystarczy jedynie szybkie logowanie. Rzecz jasna, istnieje także możliwość zapisania swoich danych na urządzeniu.

Znajdziemy tutaj informacje związane z:

  • ustawieniami konta,
  • zakładami (zawartymi i rozpoczętymi)
  • transakcjami i wypłatami

02. W co by tu zagrać?

Z kolei kliknięcie w ikonkę menu w lewym górnym rogu powoduje pojawienie się listy wszystkich dostępnych w ofercie loterii liczbowych, zdrapek i gier. Ponadto, z tego miejsca także mamy dostęp do zawartych przez siebie zakładów, dokonanych transakcji, a także artykułów oraz ciekawostek poświęconych tematyce lotto.

Na czym to polega?

Poprzez aplikację Lottoland można dokonać zakładów na loterie polskie typu Lotto, Multi Multi, Mini Lotto, jak również te zagraniczne. W ofercie znajdują się na przykład kultowe loterie ogólnoeuropejskie, typu EuroJackpot; gry amerykańskie (jak MegaMillions – rozsławiona choćby przez serial „Lost” – Zagubieni); a nawet Chińskie Lotto czy brazylijskie Mega-Sena.

O zwycięstwie w danej grze decydują wyniki oficjalnych losowań, lecz sama gra polega niejako na obstawianiu liczb, które naszym zdaniem wypadną. To trochę tak, jakbyśmy obstawiali wyniki meczu albo wyścigów. Dlatego trzeba dodać, że w przypadku wygranej, nasza nagroda będzie w całości wypłacona właśnie przez firmę Lottoland. Póki co najwyższa polska wygrana w lotto online wyniosła 12 milionów złotych. Dokładnie tyle zgarnął szczęśliwiec, który za pośrednictwem Lottoland zagrał w klasyczne polskie Lotto w sierpniu 2015 roku.

Kupon lotto online – jak to działa?

Załóżmy, że chcemy zagrać w EuroMillions, lecz kompletnie nie znamy jeszcze zasad gry. Co robimy? Z listy dostępnych loterii, wybieramy więc „EuroMillions”. Następnie klikamy w pole „Dodaj zakład pojedynczy” i sama apka na chybił-trafił generuje nasz przykładowy zestaw liczb.

Od razu widać, że typuje się 5 liczb plus 2 dodatkowe (tzw. „gwiazdy”, zaznaczone na złoto). Jeżeli wygenerowana kombinacja nam się nie podoba i chcemy sami wybrać liczby, wówczas albo klikamy w ikonkę kosza, albo bezpośrednio w wygenerowane liczby, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do planszy z kuponem. Wygląda to jak wielka lista z pulą numerów. Gdy już wybierzemy wszystkie wymagane (w tym wypadku 5 plus 2, czyli 7), klikamy w symbol zielonego ptaszka.

W ten sposób wracamy do poprzedniego widoku ekranu. Pod spodem widnieje także informacja dotycząca dni, kiedy odbywają się losowania naszej loterii (w przypadku EuroMillions – we wtorek i piątek). Możemy także zaznaczyć okres gry, w którym nasze liczby mają być aktywne.

Dalej pojawia się kwota do zapłaty oraz opcje dokonania transakcji online (np. kartą Visa, MasterCard, Paysafecard lub inne). W ten sposób, jedynie za pomocą paru kliknięć, nasz zakład jest zawarty.

Najważniejsze cechy i zalety aplikacji Lottoland

Po pierwsze, wygoda. Niewątpliwie największą zaletą apki Lottoland jest fakt, że umożliwia nam ona zagranie w dowolne lotto w ciągu jedynie paru minut, bez ruszania się z ulubionego fotela. W dodatku o dowolnej godzinie dnia i nocy – kiedy tylko najdzie nas ochota na dobrą zabawę albo dodatkowy zastrzyk gotówki.

Po drugie, bezpieczeństwo i brak zmartwień o zagubiony kupon. Z tradycyjnymi loteriami jest tak, że zwycięzcą jest ta osoba, która jest w posiadaniu papierowego kuponu. A zatem trzeba nie tylko pamiętać o sprawdzeniu wyników losowania, ale także – mówiąc żartobliwie – zaleca się nie gubić kuponu (zwłaszcza zwycięskiego). W przypadku zagrania za pośrednictwem aplikacji, o tego typu sprawy nie musimy się martwić, gdyż wszystkie informacje o zakładach zostają zapisane. Ponadto, w przypadku wygranej jesteśmy o tym fakcie informowani drogą mailową.

Po trzecie, intuicyjność i przejrzystość. Powiedzmy sobie szczerze – prostota z jaką porusza się po opcjach apki Lottoland czyni ją idealnym narzędziem dla wszystkich fanów „Totolotka”. Każdy powinien bez problemu założyć konto gracza, „doładować” je środkami a także zawrzeć zakład na wybraną przez siebie loterię.

Ponadto, aplikację można traktować również jako źródło wiedzy, bowiem na bieżąco na głównej stronie zamieszczane są i aktualizowane wyniki poszczególnych lotto. Także w każdej chwili możemy podejrzeć, czy już zyskaliśmy status milionera, czy jeszcze nie.

Więcej dowiecie się na stronie lottoland.com.

Źródło: lottoland.com/pl
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz