Krzysiek Borek28.09.2016
Aplikacja Google dla iOS z nowymi funkcjami

Wczoraj Google ogłosiło wiele zmian, które zostaną wprowadzone do ich aplikacji mobilnej o tej samej nazwie. Jednymi z najważniejszych (wg mnie) są tryb incognito i odtwarzanie wideo z YouTube’a z poziomu aplikacji mobilnej.

Tryb Incognito został zapożyczony z Chrome, a podczas jego uruchomienia przeglądane karty są wyciemnione, poza tym historia wprowadzanych fraz do wyszukiwania nie jest wtedy zapisywana. Funkcję można przypisać pod Touch ID, więc wtedy będziemy mogli ją szybko włączyć, po wyłączeniu aplikacji.

google-ios-800x716

Bezpośrednie odtwarzanie materiałów wideo z YouTube’a to strzał w dziesiątkę, nie będziemy musieli używać dodatkowej aplikacji lub czekać aż wideo, którego szukamy, uruchomi się w Safari lub innej przeglądarce, z której korzystamy. Aktualizacja zmienia również nazwę Google Now na „feed” i wyraźnie poprawia stabilność działania, a samoistne wyłączanie się aplikacji zostało podobno obniżone o połowę.

Wygląda na to, że tryb incognito nie jest od razu dostępny dla wszystkich użytkowników i zostaje wydawany w transzach. Włączenie trybu jest banalnie proste, wystarczy udać się do ustawień konta i znaleźć odpowiednie pole do uruchomienia.

Nie zapomniano też o dodaniu wsparcia dla 3D Touch, dzięki niemu również można wł./wył. incognito, pamiętajcie, że musicie włączyć dostęp przełączania trybu za pomocą Touch ID w ustawieniach. Aplikację możecie pobrać z App Store.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek