Wacław Niezgoda13.04.2015
Aplikacja Messenger dla Windows Mac i Linuks

Dziwnym jest, że po premierze przeglądarkowej wersji Messengera, czyli komunikatora zintegrowanego w Facebooka, nie została wypuszczona aplikacja niewymagająca cały czas otwartej przeglądarki, które jak na przykład Chrome pożerają momentami wielkie ilości RAMu.

Z pomocą przychodzi rumuński programista, stworzył opartą o wygląd znanego nam dobrze Messengera czy to z przeglądarki, czy to z aplikacji mobilnych. Klient wymaga jedynie 70 MB pamięci RAM co jest wynikiem dość dobrym, chociaż jak zawsze mogło być lepiej.

Zrzut ekranu 2015-04-13 o 14.24.26

Po pobraniu aplikacji odpowiedniej dla swojego systemu ze strony messengerfordesktop.com wystarczy zalogować się przez swoje konto na Facebooku i już możemy prowadzić swoje rozmowy, z zamkniętą przeglądarką z takimi samymi możliwościami. Oznacza to, że za każdym razem kiedy otrzymamy wiadomość, usłyszymy dźwięk powiadomienia, oraz znajdziemy ikonę w zasobniku systemowym Windows, lub w centrum powiadomień OS X.

Należy tylko pamiętać, że aplikacja jest niczym innym jak zapakowaną witryną Messenger.com. Jeśli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa, myślę, iż fakt obecności kodu na Githubie powinien być wystarczającym zapewnieniem co do tego.

Autor zapewnia, że aplikacja będzie rozwijana wraz z czasem, toteż jest otwarty na wszelkie opinie bądź uwagi użytkowników.

Źródło: messengerfordesktop.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS