Krzysiek Borek14.06.2016
Apple będzie mogło łatwiej wprowadzać zmiany do swoich domyślnych aplikacji

Wczoraj Apple zdecydowało się na bardzo interesującą zmianę związaną z domyślnymi aplikacjami wchodzącymi w skład systemu operacyjnego.

Każdą z nich można w dowolnej chwili pobrać z App Store, co oznacza, że w każdej chwili możemy się ich pozbyć z systemu, ale to nie wszystko.

Zazwyczaj większość aplikacji otrzymywała aktualizację razem z wydaniem kolejnej wersji iOS, co zdecydowanie wydłużało czas oczekiwania na wdrażanie nowych funkcji, usuwanie błędów i wiele innych. Warto zaznaczyć, że niektóre aplikacje już dawno są tak dostępne i aktualizowane, są nimi iTunes U, iMovie, App Store, Pages, Keynote i Numbers.

screen-shot-2016-06-13-at-2-20-12-pm

Do nich dołączy reszta aplikacji dostępna od razu po aktualizacji oprogramowania układowego. Mam nadzieję, że wprowadzenie ich do App Store oznacza, że będą one częściej aktualizowane, a nie tylko w chwili wydania kolejnej wersji systemu. Tak czy owak, najpierw Apple udostępniło aplikacje, ponieważ iOS 10 wprowadza możliwość ich usunięcia, więc użytkownik będzie mógł prościej sięgnąć po nie ponownie.

Źródło: techcrunch.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek