Krzysiek Borek05.08.2016
Apple będzie płacić niemałe pieniądze za odnalezienie luk w oprogramowaniu dla urządzeń mobilnych

Wczoraj podczas konferencji BlackHat swoje wystąpienie miał jeden z pracowników Apple i okazało się, że Amerykanie wreszcie zaczną płacić osobom postronnym za znalezienie luk w oprogramowaniu i ich szybką eliminację.

CpDWKPbUkAEDobw

Dobrze obeznani w sprawie programiści mogą zgarnąć od 25 000 do 200 000$ za swoją ciężką pracę. Niestety, ale nie oglądałem wystąpienia pracownika Apple i ciężko mi powiedzieć, jak to wszystko będzie wyglądało od kuchni. Wiem natomiast, że iOS 9.3.4 to aktualizacja, która ma na celu wyeliminować Jailbreak.

Screenshot 2016-08-05 at 10.53.50

Apple nawet dodało podziękowania dla grupy Pangu za znalezienie luki, która jest dostępna w iOS w wersji od 9.2 – 9.3.3. Ponadto Chińska grupa odpowiedzialna za Jailbreak wykonała wszystkie „operacje”, za które Apple będzie teraz płacić, choć do tej pory nie otrzymali za to złamanego centa. Wszystko kończyło się tylko i wyłącznie na podziękowaniach.

Okazuje się, że osoby, które będą musiały wszystko udowodnić, inaczej nici z wygnagrodzenia, a program ma ruszyć we wrześniu bieżącego roku. Szkoda tylko, że Apple ma (podobno) wymagać przeznaczenia wynagrodzenia na cele charytatywne.

Początkowo tylko wybrani będą mogli brać udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ będą im wysyłane zaproszenia do wzięcia udziału w programie. Nawet osoby nieznające się na tej tematyce mogą otrzymać zaproszenie pod warunkiem, że znajdą groźny błąd w oprogramowaniu.

Źródło: reddit.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek