Krzysiek Borek05.03.2017
Apple bez większego echa wprowadziło iPhone’a 6 32GB na terenie Azji

Pierwotnie podczas debiutu iPhone’a 6, użytkownicy nie mogli wybrać modelu z 32 GB pamięci wewnętrznej. Wtedy mieliśmy do wyboru 16, 64 lub 128GB pamięci na nasze dane, ale później Apple zdecydowało się na podwojenie domyślnej pamięci do 32 GB.

Niestety zmiany nie objęły iPhone’a 6 i SE, ponieważ obydwa nadal były sprzedawane w wariantach z 16 GB pamięci.

Zdziwiłem się, gdy w internecie znalazłem informacje o wprowadzeniu do ponownej sprzedaży złotego iPhone’a 6 z 32 GB pamięci wewnętrznej. Najgorsze jest to, że jest niedostępny w oficjalnych kanałach sprzedaży i wygląda na to, że to model na wyłączność Taiwan Mobile.

Taiwan Mobile reklamuje złotego iPhone’a 6 32 GB, jako najtańszy model w swojej ofercie i można go kupić tylko na umowę. Przez to nie jesteśmy w stanie oszacować jego ceny i porównać jej z iPhone’em SE i 6, ale nie zmienia to faktu, że cena powinna być przystępna.

Według mnie wydanie iPhone’a 6 32 GB jest dość ryzykowny krok ze strony Apple, w końcu najtańszym iPhone’em miał być SE, a wprowadzenie tego modelu może sprawić, że Azjatyccy konsumenci przestaną się interesować najmniejszym (obecnie) iPhone’em. Z drugiej strony Amerykanie mogą sprawić, że szóstka nadal będzie się sprzedawać, bo wygląda na droższy model od SE, choć cena może być podobna. Nie mam wątpliwości, że SE wygląda jak stary model, podczas gdy szóstka jest łudząco podobna do siódemki.

Obecnie ciężko stwierdzić, czy Apple zdecyduje się na odświeżenie SE oprócz prawdopodobnego zwiększenia jego pamięci wewnętrznej. Mam nadzieję, że pod koniec marca dowiemy się więcej, o ile Apple w ogóle zdecyduje się na zapowiedzenie nowych produktów.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek