Krzysiek Borek13.01.2018
Apple brakuje baterii dla iPhone’a 6 Plus

Wczoraj w salonie Apple udało mi się umówić wymianę baterii w moim iPhone’eie 6 Plus na najbliższą sobotę. Sądziłem, że będę w stanie zlecić to wczoraj, ale prawie 3h oczekiwania na technika i kolejne 2 na wymianę baterii sprawiło, że dałem sobie z tym spokój.

Jednak w Stanach Zjednoczonych pojawił się problem, ponieważ Apple nie ma już baterii dla modelu 6 Plus, a nowe pojawią się na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Wcale się nie dziwię, ponieważ nawet w Wielkiej Brytanii wielu użytkowników starszych urządzeń mobilnych Apple decyduje się na zlecenie wymiany baterii w serwisie.

Podobno problem z dostępnością baterii nie dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych, ponieważ inne regiony też się z nimi borykają. Mam jednak nadzieję, że jutro uda mi się wymienić baterię na nową w salonie Apple. Czas oczekiwania na wymianę baterii w iPhone 6 i 6s Plus wynosi obecnie 2 tygodnie, na szczęście z 6s, 7, 7 Plus i SE jest lepiej, ponieważ baterie są szeroko dostępne.

Zawsze możecie wymienić baterię na własną rękę, ale nie polecam tej operacji, ponieważ wtedy nie będziecie mogli naprawić swoich urządzeń u resellerów lub w salonie. Ponadto bateria firmy trzeciej może uszkodzić płytę główną, a dodatkowym utrapieniem będzie brak informacji o użyciu baterii podczas użytkowania iPhone’a.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Maxxx

  To jednak bedziesz miec wymienioną czy nie bo nic nie zrozumiałem :) a jaki wynik utraty pojemności wyskakuje ci w batterylife? I od jakiego poziomu apple chętne zaakceptować wymiane? Bo u mnie jest 96% oryginalnej pojemności więc raczej za dobrze jest na wymiane. Może na koniec 2018 się skusze jeśli nie zmienie tel.

  • krzysiekb92

   Wymienia, Batterylife nie wierze. Jeżeli bateria ma poniżej 80% faktycznej pojemności, zapłacę 25£, jeśli więcej to 65£.

   • Maxx

    A co pokazuje baterrylife? Masz jakiekolwiek informacje czy poprostu pada Ci w pół dnia.

    U mnie np dwa dni temu (dokładnie 45h temu) naładowałem do 94%, obecnie jest 77%. Czas w użyciu prawie 2h,głównie immesage i appstore. Może dojade do 4-5dni z 6-7h użycia. Jakbym chciał te baterie wykończyć w jeden dzień to chyba nierealne. To mi się podoba w 6plus, chyba najlepiej „trzymający” iphone.

    • Zazdroszczę takiego nie używania telefonu 😀 ja wykończę w jeden dzień, czy to 7 plus był, czy X teraz 😂

     • Maxx

      Dlaczego nie używania, używam na bieżąco, wczoraj sciągałem kilkaset mb aplikacji z appstore, trochę rozmów, dużo immesage, wifi aktywne cały dzień itd. Często tak dobrze trzyma bateria, ostatnim razem po 48godz i blisko 4h w użyciu zostało jeszcze 50%. Nie nazwałbym tego nie używaniem, poprostu zdrowa bateria w plusie tak trzyma.:) jedyne czego nie robie na tel to oglądanie yt i filmów, bo to wole na tablecie jednak duży ekran jest lepszy do video.

    • krzysiekb92

     nie zwracam uwagi na tą aplikacje. Skoro podczas ładowania pokazuje mi 1700mAh, 1800 lub 2200mAh. Najlepiej sprawdzić to na PC, a tego nie robiłem.

     Poza tym jak mam 15% baterii, iPhone automatycznie się wyłącza.

 • Ive Appleseed

  „2 godziny czas wymiany” – to jakaś żart 😁