Krzysiek Borek01.06.2016
Apple da sobie spokój z międzygeneracyjnym modelem iPhone`a?

Japońska gazeta Nikkei dotarła do informacji, mówiących o tym, że Apple zamierza wydawać nowe modele iPhone’a co dwa lub trzy lata. Ciekaw jestem, jaki będzie to miało wpływ na zarobki Amerykanów.

Wszystko z powodu braku nowych funkcji i spowolnienia rozwoju rynku mobilnego. Wiadomo również, że nadchodzący model rzeczywiście będzie przypominał obecnie dostępny w sprzedaży, a zmian nie będzie zbyt wielu. Nie można zapomnieć o ostatnich raportach KGI Securities i informacjach o przyszłorocznym modelu.

iphone-7-mockup

Nie ulega wątpliwości, że zmiana cyklu wydawniczego wpłynie negatywnie na akcje Apple, które obecnie nie stoją tak wysoko, jak wcześniej.

Do tej pory wiemy, że tegoroczny model będzie przypominał obecny, nawet w kwestii wymiarów, a diametralnych zmian powinniśmy spodziewać się w iPhonie 8. Ponadto Nikkei sugeruje, że sprzedaż urządzeń mobilnych nie wzrośnie do przyszłego roku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  @ cyt.”z powodu broku” – baaardzo rzadko czepiam sie ortografii (gdyz samemu trzaskam orty) ale zajechalo ostro wiocha :) a literki ‚a’ i ‚o’ sa daleko od siebie ;)

  Co do 2-3 letni cykl wydawania iPhone – NIEMOZLIWE, w nawet co 2 lata nie wierze – NAWET co roku to jest krotko! A co sie dzieje u Androidowych konkurentow? Wydaja je nawet co pol roku!

  Moze sie Japonczykom pokićkały miesiace z latami?! :) kit wie co za ‚translatora’ uzyli dostajac ta inforamcje

  • Div

   Wydawanie co pół roku telefonu, który jest tym samym z jedną dodatkową opcją ma sens? Dla firm sprzedających telefony na pewno, ale dla zwykłego użytkownika to tylko strata pieniędzy i napędzanie życia konsumenckiego. Według mnie najlepszą opcją byłoby wprowadzenie telefonu co dwa lata wraz z nowym iOS. Zaletą tego byłby lepiej dopracowany system a porównując iOS 7 do 9 nie zmieniło się aż tyle, większość opcji można dodać do systemu nie trzeba zaraz wydawać niby „nowego”.

   • Waldemar Sinicki

    Racja !

   • Div

    dodali opcję Night Shift w kolejnej wersji iOS 9, a aplikacja pierwotna z której to ściągnęli działa na pewno na iOS 7 i prawdopodobnie i na iOS 5 (w tym urządzenia z procesorem x86), notatki mogli ulepszyć również w poprzednich edycja (to jedynie aplikacja systemowa) czyli opcja iOS co dwa lata nie dałaby rady? Rozwijać ją aż stanie się stabilna po ponad 8 miesiącach i wielu wersjach beta cały czas bugi. Jedna jest prawda teraz KAŻDY użytkownik to beta-tester.