Krzysiek Borek09.05.2014
Apple i Samsung panują na rynku mobilnym

Apple to jeden z najbardziej dochodowych producentów smartfonów. 65% rynku należy do Apple, podczas gdy 41% należy do Samsunga.

Reszta producentów jest na minusie.W najgorszym położeniu jest Nokia, ponieważ ich udziału na rynku spadły do -3%,natomiast producenci tacy, jak Sony, HTC, czy LG, a także Motorola i Blackberry znaleźli się pod kreską z wynikiem -1%.

Wyniki te pokazują, że większość rynku mobilnego należy do Apple i Samsunga. Zarabiają oni najwięcej na urządzeniach mobilnych. To nie koniec dobrych informacji Apple nawet powiększyło swoje dochody z 57% do tego co jest obecnie, podczas gdy Samsung zanotował 2% spadek.

Dane zostały zebrane przez Canaccord Geniuty, jednakże nie zawierają one Chińskich producentów, jak chociażby Xiaomi. Jednakże to z powodu tego, że nie wiadomo dokładnie ile tego typu koncerny zarobiły na swoich urządzeniach.

„Given the current competitive dynamics, we believe Apple and Samsung will maintain dominant value share during 2014,” Canaccord Analyst Michael Walkley said. „With BlackBerry struggling and Microsoft purchasing dominant Windows Phone OEM Nokia, we believe Chinese OEMs with strong Android portfolios will likely emerge as stronger long-term competitors to Apple and Samsung.”

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek