Krzysiek Borek07.04.2017
Apple i Samsung podpisali dwuletni kontrakt na dostawę wyświetlaczy OLED

Niedawno okazało się, że Apple zamówiło 70 milionów wyświetlaczy OLED od Samsunga, ale to nie koniec współpracy.

Ostatnie doniesienia wskazują, że Apple i Samsung będą ze sobą współpracować przez 2 lata w kwestii wyświetlaczy do urządzeń mobilnych.

Nowo podpisana umowa dotycząca dostarczenia wyświetlaczy OLED opiewa na 9 miliardów dolarów, a jej warunki są dość wygórowane. Samsung tylko w tym roku ma dostarczyć Apple od 70 do 92 milionów wyświetlaczy OLED, które najpierw pojawią się w iPhone’ie.

Apple nie bez przyczyny wybrało Samsunga na jedynego dostawcę wyświetlaczy dla ich rocznicowego iPhone’a. Wszystko powinno się zgadzać, ponieważ Samsung otworzył nową fabrykę wyświetlaczy i wyłożył na to przedsięwzięcie 9 miliardów dolarów. Wszystko z powodu ostatniego zamówienia Apple, w którego skład wchodzi aż 70 milionów zakrzywionych wyświetlaczy OLED.

Jeżeli to prawda, to w tym roku 40% iPhone’ów otrzyma nowe wyświetlacze i biorąc pod uwagę wysoką ilość urządzeń w sklepach, może okazać się, że padnie kolejny rekord sprzedaży iPhone’a. Ponadto jeden z analityków twierdzi, że od września do końca roku Apple będzie w stanie wysłać do sklepów 100 milionów iPhone’ów.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek