Krzysiek Borek10.08.2016
Apple i TSMC współpracują przy opracowaniu układu scalonego Apple A11 w 10nm procesie litograficznym

Obecnie wielu fanów Apple czeka na iPhone’y z układem scalonym Apple A10, ale Amerykanie i TSMC zawiązali współpracę w sprawie opracowania i produkcji układu scalonego dla przyszłorocznych modeli smartfona.

Układy scalone będą korzystać z technologii InFO i WLP i to jedyne informacje na temat nowych procesorów, nie znamy też ich specyfikacji i urządzeń, w których się znajdą. Pierwsze przecieki o A11 pojawiły się w maju bieżącego roku i mówiły o rozpoczęciu produkcji w drugim kwartale bieżącego roku, a za 2/3 dostawy ma być odpowiedzialne TSMC, a za 1/3 Samsung. Warto wspomnieć, że w iPhone’ach 6s znajdują się 14 i 16nm układy scalone wyprodukowane przez TSMC i Samsunga.

iPhone’y przeznaczone na przyszły rok mają korzystać z wyświetlaczy OLED lub AMOLED z wbudowanymi w nie przednimi aparatami i czytnikiem linii papilarnych (Touch ID).

Dla porównania, iPhone’y 7 mają mieć kosmetyczne zmiany (na zewnątrz), a więcej zmian zajdzie w ich wnętrzu. Siódemki będą wykorzystywać układ scalony Apple A10, lepsze aparaty i większą ilość pamięci wewnętrznej. Poza tym, fablet ma otrzymać aparat z dwoma obiektywami i złącze Smart Connector. Wiadomo również, że obydwa nie będą miały standardowego portu słuchawkowego, a słuchawki podłączymy wtedy za pomocą kabla Lighting lub Bluetooth.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek