Krzysiek Borek21.03.2016
Apple iPad Pro 9,7″ oficjalnie zaprezentowany

Początkowo miałem problemy z oglądaniem konferencji prasowej za pomocą VLC, ale udało się na nią wpaść przed prezentacją iPhone’a SE i iPada Pro z wyświetlaczem o przekątnej 9,7 – cala. Sprzęt zadebiutuje z układem scalonym A9X i wsparciem dla Apple Pencil, ale to nie wszystko.

iPad Air 2 został wydany w październiku 2014 roku i od tego momentu nie doczekaliśmy się jego kolejnej generacji. Osobiście myślałem, że podczas wydania iPada Pro i mini 4gen ujrzymy również Air, ale nic takiego nie miało miejsca. Na dzisiejszej konferencji nie zaprezentowano trzeciej generacji tabletu, a mniejszy wariant modelu Pro.

1

Jego specyfikacja techniczna odpowiada modelowi wprowadzonemu do sprzedaży pół roku temu, więc przyszły właściciel otrzyma 64 – bitowy układ scalony A9X (3gen) z wbudowanym koprocesorem M9 odpowiedzialnym za zbieranie danych o aktywności fizycznej i ciągle włączonym Hey Siri.

Oprócz tego na pokładzie znajdują się 4GB pamięci operacyjnej, 4 głośniki stereofoniczne i 12MPix aparat główny iSight wprowadzony w iPhonie 6s/6s Plus. Dzięki niemu użytkownik będzie w stanie nagrać wideo w 4K, podczas gdy większy model nagrywa jedynie w 1080p.

2

Nie zabrakło również złącza Smart Connector, które posłuży do połączenia z tabletem dedykowanej klawiatury. Od teraz iPad ma wyświetlacz True Tone, który o 40% mniej odblaskowy od swoich poprzedników. Poza tym jego maksymalna jasność wynosi 500 nitów, a według producenta to najjaśniejszy wyświetlacz na rynku mobilnym.

W Cupertino nie zapomnieli również o Apple Pencil, który od teraz rozpoznaje siłę nacisku i nachylenia, więc użytkownik w każdej chwili może dokonać poprawek w swoich rysunkach i tworzyć nowe efekty artystyczne. Jak zwykle, dedykowane akcesorium musimy kupić osobno.

3

Ceny sprzęty zaczynają się od 599$ (za model WiFi z 32GB pamięci), choć w ofercie znalazł się również model z 128GB na dane za 749$. Jeżeli to wam nie wystarcza jest również model z 256GB pamięci, który kosztuje 899$. Każdy z wymienionych wariantów będzie również dostępny z LTE, w tych samych wariantach pamięciowych.

Sprzedaż kompaktowego iPada Pro w czterech wariantach kolorystycznych (srebrnym, szarym, złotym i różowym) rozpocznie się 24 marca bieżącego roku.

Jeśli chcecie poznać polskie ceny nowego iPada Pro mini to zapraszam do tego wpisu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek