Krzysiek Borek04.01.2017
Apple iPhone 8 z szybkim ładowaniem i „Tap To Wake”

iPhone’y 7 jeszcze dobrze nie zadomowiły się na rynku, a od momentu ich wydania zaczęły pojawiać się doniesienia o ich następcach i wychodzi na to, że dostaniemy 7s/Plus i 8.

Nie będę się specjalnie rozpisywał o dotychczasowych doniesieniach i skupię się na najnowszych. SonnyDickson twierdzi, że wszystkie (najnowsze) telefony Apple otrzymają szybkie ładowanie, co na pewno przyda się w Plusach.

W końcu sprzęt konkurencji z Androidem je ma, a ładowanie baterii zamyka się w ciągu godziny lub półtorej w zależności od wykorzystywanej technologii szybkiego ładowania. Obecnie naładowanie baterii urządzeń mobilnych Apple zajmuje aż 2 godziny i to nie problem, jeśli ładujecie je co wieczór, sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdy musicie podładować sprzęt za dnia.

Szkoda, że autor przecieku nie dał powiedział nic o technologii szybkiego ładowania, więc ciężko przewidzieć, na co zdecydują się Amerykanie. Być może będzie to pochodna Quick Charge, choć wydaje mi się, że Apple jak zwykle zrobi to po swojemu i dostaniemy coś podobnego do Dash Charge znanego z OnePlus 3/3T.

Kolejną nowością (wyłącznie dla iPhone`a 8) ma być tap to wake. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego tylko jeden model ma to otrzymać i wątpię, żeby miał to związek z wyświetlaczem AMOLED. Z drugiej strony im się nie dziwię, w końcu iPhone’y Plus dostały optyczną stabilizację obrazu, a w tym roku podwójny aparat. To sprawia, że większe modele różnią się od regularnych i prawdopodobnie Apple nadal na tym zależy.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorian

  Apple ochydnie prowadzi swoj marketing. Malymi krokami probuje wcisnac poprostu drozszy produkt. Nieujenolica sprzetu tylko je odroznia by klient mogl wyplacic jeszcze wiecej. Wprowadzenie trzeciego modelu z zakrzywionym ekranem (tak wynika z plotek) jest kolejnym duszeniem klienta ,bo przeciez cena bedzie wyzsza. Oczywiscie mozna kupic tanszy model ale za ta cene juz chyba nie powinno byc podziału ! Przypomne ze ip7 plus 256gb kosztuje 5tys i to chyba zaczyna dla apple byc za mało!

 • Danax

  „wychodzi na to, że dostaniemy 7s/Plus i 8”

  Mogę się założyć, że tak się nie stanie. Akurat w Apple mają super marketing i nie pozwolą sobie na taką wtopę z nazewnictwem. Zapewne będzie to:

  A) Wersja kreatywna ala Galaxy Note (o ile dadzą Apple pencil)
  B) Wersja iPhone Air lub Pro (dodadzą wtedy coś biznesowego)
  C) Wersja AR/VR jeśli wraz z ekranem dadzą okulary AR/VR

  W żadnym razie nie wydzą jednoczesnie iPhone 7S i iPhone 8. To się nie dodaje.