Wacław Niezgoda27.03.2015
Apple jest jak Hitler!

Apple bardzo często jest obiektem drwin lub porównań w reklamach, czy to trafne czy nie są to jednak reklamy nie wychylające się poza ogólnie przyjęte normy akceptowane przez społeczeństwo.

Inaczej jest jednak z grafiką upublicznioną przez CEO LeTV Jia Yueting na zweryfikowanym profilu Weibo.

apple

Napis na górze obrazka mówi „Wolność vs arogancka tyrania” ukazując dwie ścieżki.

Po lewej szczęśliwe dzieci na tle gór i farmy wiatraków, gotowe aby przejść przez drzwi wyświetlane na nadchodzącym smartphonie X900 od LeTV z Androidem.

Z prawej strony natomiast widzimy wielkiego wroga wolności z logo Apple jako swastyka. Stoi przed żółtymi taśmami z ostrzeżeniami. Ma to pokazywać zamknięcie systemu Apple? Dobrze ale dla wielu ludzi jest to właśnie główny atut iOS.

Yueting przewiduje rychły zmierz imperium, nie jest przy tym oczywiście pierwszy i na pewno nie ostatni. Zarzuca Apple, że iOS nie przedstawia i nie promuje żadnych innowacji. Oczywiście wybawcą od tej całej sytuacji ma okazać się nadchodzący X900.

Myślę, że reklamowanie swoich produktów posługując się przy tym wizerunkiem A. Hitlera lub innego człowieka wzbudzającego emocje poprzez swoje czyny, jest już ponad normy i CEO powinien go usunąć oraz przeprosić. Pewnych rzeczy się po prostu nie robi i to jest jedna z nich.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS