Krystian03.03.2014
Apple największym sprzedawcą tabletów na świecie

Gartner opublikował dziś wyniki sprzedaży iPad i porównał je do innych producentów.

Wprawdzie ogólny udział w rynku wyraźnie spadł, to Apple nadal jest wiodącym producentem tych urządzeń. Wciąż jednak, jak by nie było, Apple sprzedało więcej iPadów niż wszyscy producenci razem wzięci. Tylko Samsung wybija się przed szereg z liczbą 37 milionów sztuk.

statystyki sprzedaży

Wyraźnie też widać, że rynek powoli nasyca się tym typem urządzenia. rynki rozwijające się osiągnęły wzrost na poziomie 145%, a dojrzałe już tylko 31%.

Pamiętajmy, że na takie wyniki należy patrzeć ze świadomością, że Apple sprzedaje tylko produkty z górnej półki cenowej. Nawet, gdyby spadli na miejsce drugie czy trzecie, nadal będą osiągać największe zyski ze sprzedaży spośród wszystkich konkurencyjnych firm.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • Piotrek

    Brawo Apple, pomimo tego że korzystałem z różnych tabletów z androidem to jednak IOS jest najbardziej intuicyjny, no i do tego to wykonanie urządzeń…, nic dodać nic ująć.

  • 2112

    Mam iPada Air od listopada i jestem zachwycony. Miałem też Galaxy Tab 3 a.e Apple jest owiele lepsze.

    • Mam to samo.Wszystkie tablety Appla(iPady) i kilka Samsunga i Nexusa7 używałem.IPad Air jest doskonały!Tutaj najbardziej widać zalety retiny,do tego jest szybki i wbrew rozmiarom bardzo poręczny!