Krystian11.01.2014
Apple patentuje elastyczny ekran

W ciągu kilku miesięcy mogą się pojawić iUrządzenia z zakrzywionymi ekranami. W Cupertino na pewno ciężko pracują nad projektami przyszłych produktów. Proces rozwoju jest pilnie strzeżony i w tym samym stylu składane są wnioski patentowe, które są wysyłane nie bezpośrednio przez Apple, ale przez pracowników lub całe grupy inżynierów. Dzięki temu można liczyć, że wniosek przejdzie niezauważony dla prasy czy konkurencji. Apple złożył w ten sposób wniosek o elastyczny wyświetlacz w Korei, który z kolei został ujawniony przez Urząd Patentowy UE.

W patencie tym Apple opisuje możliwość wykorzystania zakrzywionego ekrany w urządzeniu mobilnym lub domniemanym zegarku iWatch. Dodatkowe poszukiwania wykazały, że Apple złożyło jeszcze kilka wniosków na takie ekran zaczynając już od 2011 roku. Przedstawiają one między innymi możliwość składania urządzenia za pomocą elastycznego polimeru z metalem, lub za pomocą specjalnej konstrukcji zawiasów łączącej dwie części urządzenia.

1

Jeden z patentów opisuje nawet możliwość grania na jednym urządzeniu przez dwie osoby na raz. Dzięki złożeniu go w trójkąt, każda osoba widzi tylko pół ekranu – wystarczy odpowiednio zaprojektowana gra i zabawa zagwarantowana. Co ciekawe na podobną rzecz ostatnio złożył również patent samsung, cóż, chyba się spóźnił.

2

Dzięki patentom składanym przez Apple możemy jedynie próbować wyobrazić sobie co kryje się w dziale projektowym Apple. Na pewno są to niesamowite urządzenia, w wielu różnych wersjach. Pozazdrościć można każdemu, kto ma do tego dostęp. Szkoda, że my jako zwykli konsumenci zobaczymy je dopiero pewnie za kila dobrych lat.

Źródło: patentlyapple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_