Krystian31.01.2014
Apple patentuje Touch ID

W iPhone 5S to pierwszy telefon z technologią Touch ID, która polega na odblokowywaniu urządzenia za pomocą danych biometrycznych – czyli w tym wypadku odcisku naszego palca.

Jak donosi portal Patenty Apple, właśnie zostały złożone dwa wnioski na zastrzeżenie nazwy Touch ID. O dziwo dość późno, przecież iPhone 5S jest na rynku już dobre miesiące, a nazwa zdążyła dotrzeć do każdego zakamarku na świecie.

Zrzut ekranu 2014-01-31 o 17.44.44

We wnioskach Apple twierdzi, że technologia ta może być używana nie tylko w telefonie, ale również w tabletach, czy akcesoriach do komputerów. Czy Apple planuje dodać Touch ID do innych urządzeń poza iPad?

Źródło: patentlyapple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • KBKRZAK

  technologia nie jest nowa jak tak spoglądam w przeszłość, a co na to producenci laptopów IBM, HP którzy to wprowadzili dość dawno temu w swoim sprzęcie, czy czasem oni tego nie opatentowali, zaspali jak misie na zimę by po kilku latach ktoś twierdził, że to jakaś nowa technologia?? myślę, że to żadna wiadomość w obecnym świecie technologi.

  • Apple patentuje nazwę TouchID, a nie technikę za tym stojącą :-)

   • KBKRZAK

    wiadomo tylko dziwi fakt, że firmy tak przysypiają, tak jak napisałem , że ktoś spał za długo nawet w artykule znalazła się wzmianka o czasie, do tego zmierzam. ale wydaje mi się, że coraz bardziej pompowane są wyczyny naszych wspaniałych producentów takich jak Apple samsung IBM HP itp itd, fakt ta opcja została dodana pierwszy raz do telefonu … ale w świecie komputerów znana jest dobrze dlatego dziwi mnie fakt, że tworzą twierdzenia o zastosowaniu skoro jest to znane. ale wyrażam tylko swoje odczucia które nie wnoszą nic do tego świata. teologiczna rozmowa o odcisku palca ps, dobrze, że nie na komendzie policji ;-D

 • Endzio

  Powinni opatentować czytnik linii papilarnych na przycisku Home.