Krzysiek Borek11.06.2016
Apple Pay będzie można użyć do zakupów poprzez sklepy internetowe

Do WWDC pozostało niewiele czasu, a ostatnio pojawiały się informacje, że Apple zamierza rozszerzyć możliwości Apple Pay. Wygląda na to, że użytkownicy iOS będą mogli robić zakupy za pomocą witryn internetowych.

Do informacji dotarł portal Digital Trends i funkcja prawdopodobnie pojawi się podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC. Od poniedziałku Apple Pay zacznie współpracować z partnerskimi witrynami internetowymi, więc będzie alternatywą dla PayPala. Wszystkie zakupy będą oczywiście potwierdzane odciskiem palca użytkownika.

ApplePay

Obecnie nie wiemy, czy nowa funkcja będzie zarezerwowana tylko i wyłącznie dla Safari i urządzeń mobilnych Apple. Poza tym niedawno dowiedzieliśmy się, że Apple planuje wdrożyć możliwość odblokowania MacBooka za pomocą iPhone’a i Bluetooth. Jeżeli to wprowadzą, to płatności będą również dostępne na sprzęcie z OS X/macOS.

Based on our source’s information, it’s unclear whether you will be able to use Apple Pay on the web from a device that does not have a fingerprint sensor, such as a MacBook or a PC. It’s also unknown whether a specific browser will be required to make purchases with Apple Pay online.

Obecnie płatności za pomocą usługi Apple dostępne są w wybranych sklepach stacjonarnych i aplikacjach mobilnych. Wprowadzenie płatności do Safari pozwoli na zakupy bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji, co powinno skrócić czas całego procesu.

Wygląda na to, że w tym roku podczas WWDC zobaczymy wiele zmian właśnie w tej usłudze, oprócz przeniesienia jej do Safari możemy spodziewać się jej startu w Szwajcarii i dodania możliwości przesyłania gotówki od jednego użytkownika do drugiego.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Pidipius

    „niewiele”

  • Bart

    nie wiem w jaki sposob moze byc alternatywa dla PayPal (nie znam takiej uslugi PayPalA)
    anyway – malo ktory sklep obsluguje PayPal – ApplePay to nic innego jak karta debetowa gdzie zamiast PIN daje sie odcisk palca – oczywiscie nic nie trzeba wiecej podawac