Krzysiek Borek07.03.2017
Apple Pay dostępne w Irlandii

Od dziś wszyscy użytkownicy iPhone’ów w Irlandii mogą korzystać z Apple Pay, a to oznacza, że to 14 kraj, w którym możemy płacić telefonem Apple, zamiast używać karty płatniczej.

Obecnie z Apple Pay współpracują karty Visa i MasterCard z KBC i Ulster Bank, ale usługa działa również z Boon (systemem prepay). Apple Pay jest dostępne dla użytkowników iPhone’a SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7 i 7 Plus. Nie zapomniano również o starszych urządzeniach, jak iPhone 5, ale wtedy wymagane jest posiadania Apple Watch.

Usługa płatności mobilnych działa również podczas zakupów przez internet na kompatybilnych tabletach, telefonach i MacBookach Pro z czytnikiem linii papilarnych (Touch ID). Pamiętajcie, że Apple Pay można skonfigurować wyłącznie za pomocą aplikacji Wallet (Portfel).

Do wspieranych sklepów w Irlandii należą Aldi, Amber Oil, Applegreen, Boots, Burger King, Centra, Dunnes Store, Harvey, Norman, Lidl, Mark and Spencers, SuperValu, Postpoint i wiele innych. Pełną listę sklepów/miejsc wspierających Apple Pay znajdziecie na oficjalnej stronie usługi tutaj.

Kolejnym krajem w kolejce do otrzymania Apple Pay jest Tajwan z siedmioma bankami, które będą współpracować z usługą płatności mobilnych Apple.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek