Krzysiek Borek25.10.2016
Apple Pay dostępne w Japonii

Od wczoraj zainteresowani użytkownicy urządzeń mobilnych Apple mogą zaktualizować ich oprogramowanie układowe do wersji 10.1, a wraz z aktualizacją Amerykanie uruchomili w końcu Apple Pay w Japonii (dziś rano).

Japońska wersja usługi wspiera nie tylko NFC, ponieważ działają z nią karty FeliCa, którymi od dłuższego czasu można płacić w kraju samurajów. Przez taki obrót sytuacji Apple musiało wyposażyć obydwa iPhone’y 7 i Apple Watch 2 w chipy FeliCa.

W praktyce oznacza to, że użytkownicy sprzętu Amerykanów mogą od teraz płacić w wielu sklepach za pomocą urządzenia i nie muszą nosić ze sobą kart. Jednak zanim to nastąpi trzeba dodać kartę Suica (zwykłą lub commuter) do aplikacji Portfel (Wallet), dopiero wtedy można używać telefonu do uiszczania opłat za zakupy.

ApplePay

Apple Pay współpracuje ze standardowymi kartami i debetowymi następujących banków: American Express, JCB, MasterCard, Aeon Financial, Orico, Credit Saison, Softbank, d Bank, View Card, MUFG Card i wiele innych.

Obydwa warianty iPhone’a 7 i Apple Watch 2 są wymagane do uiszczania opłat w sklepach i innych, wspieranych placówkach. Poprzednimi modelami i tabletami możemy płacić wyłącznie za dodatkowe opłaty w grach lub aplikacjach kupionych w App Store.

Na ten moment Apple Pay jest dostępne w 12 krajach, wliczając w to Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo, Chiny, Australię, Kanadę, Szwajcarię, Francję, Hong Kong, Rosję, Singapur, Nową Zelandię i Japonię.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek