Krzysiek Borek07.07.2016
Apple Pay dostępne w Szwajcarii ze wsparciem ze strony Visa i MasterCard

W zeszłym miesiącu Apple mówiło o wprowadzeniu Apple Pay do Szwajcarii i w końcu użytkownicy urządzeń mobilnych Apple mogą korzystać w tym kraju z płatności mobilnych. Jednak na początku mogą robić to tylko i wyłącznie konsumenci z kartami Visa i MasterCard.

Informacja o starcie usługi pojawiła się na regionalnej stronie internetowej producenta ze szczegółowymi informacjami o wspieranych kartach. Klienci Bonus Card, Cornercard lub Swiss Bankers mogą wreszcie dodać swoje karty przed płacone/kredytowe w aplikacji Portfel (Wallet).

ApplePay

Niestety, w tej chwili nie ma zbyt wielu sklepów wspierających płatności mobilne Apple, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby płacić telefonem w Aldi,Avec, C&A, k kiosk, Mobile Zone, P&B, Spar i TopCC. Obecnie Apple Store w tym kraju nie wspiera płatności mobilnych, ale myślę, że wraz z upływającym czasem pojawi się więcej sklepów wspierających Apple Pay.

Amerykanie podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC zapowiedziało wprowadzenie usługi do Szwajcarii (z czego już się wywiązali), Francji i Hong Kongu. Szkoda tylko, że nie znamy daty, kiedy płatności mobilne pojawią się w dwóch pozostałych krajach.

W Stanach Zjednoczonych usługa została przyjęta z entuzjazmem i Apple nie musi jej promować, teraz skupiają się na dodaniu jej na terenie Azji i Europy. Obejmie ona większość krajów, w których występują oficjalne sklepy stacjonarne.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Marek

  Ciekawe kiedy apple przejrzy atlas i zobaczy że w środkowej europie leży taki kraj jak Polska. I udostępni u nas Apple Pay czy aplikacje News :D
  https://wordtechblogs.wordpress.com

 • Maciek Wulf

  A ja ostatnio zadałem pytanie BZWBK Na ich Twitterze i powiedzieli ze dogadująsię z Apple w sprawie Apple Pay jednak niw powiedzieli dokładnie kiedy i czy to wprowadzą :)

 • Applekrk

  Dawno pytałeś ?

  • iThom

   Płacę codziennie w każdym sklepie..

 • iThom

  Skąd ta bzdurna informacja”niestety nie ma zbyt wielu sklepów, wspierających płatności Apple”??? Apple Pay jest używane w każdym terminalu, do obsługi kart zbliżeniowych…

  • krzysiekb92

   Chodzi o Szwajcarię, a nie kraj, w którym ty obecnie przebywasz… Ok, do kart tak, ale nie zapłacisz tak w każdym sklepie (chyba), tylko w wymienionych.

   • iThom

    Płacę codziennie w każdym sklepie…