Krzysiek Borek15.10.2017
Apple Pencil zyska kompatybilność z iPhone’em

Do momentu wydania iPada Pro i Apple Pencil nie mieliśmy żadnego urządzenia korzystającego z dodatkowego akcesorium w kwestii interakcji z użytkownikiem.

Ostatnio nawet sam Tim Cook wygadał się, że używał rysika z najnowszymi iPhone’ami.

Apple zgłosiło wiele patentów odnoszących się do ich rysika, a najnowszy zawiera w swojej treści właśnie iPhone’a. To nie wszystko, ponieważ widnieje wzmianka o dostępności Apple Pencil lub podobnego urządzenia dla smartfonów, ale nastąpi to dopiero w 2019 roku. Według raportu The Investor, Apple planuje taką kombinację właśnie na 2019 rok.

Inżynierowie Apple pracują nad iPhone’em wspierającym cyfrowy rysik. Sprzęt, nad którym pracują pojawi się dopiero w 2019 roku, a sam producent rozpoczął rozmowy z producentami rysików.

Wsparcie dla rysika to jedno, ale wygląda na to, że pojawi się dedykowany układ scalony lub dostosowany układ z rodziny A, który ma odpowiadać za rozpoznawanie pism odręcznego. Niestety Apple nie udało się tego osiągnąć w iPhone’ie X. Jedna sprawa nie trzyma się całości, wg raportu Amerykanie będą dodawać rysik gratis, a przecież za obecny każą sobie płacić.

Na szczęście najnowszy wpis patentowy mówi o znacznie mniejszym akcesorium w porównaniu z obecnym. To logiczne, bo używanie większego rysiku powodowałoby dyskomfort, więc mniejszy jest jak najbardziej na miejscu. Rozpoznawanie pisma odręcznego będzie ważną kwestią, ponieważ na mniejszej powierzchni roboczej będziemy notować, zamiast rysować.

Dla mnie wygląda to na gonienie konkurencji, w końcu seria Galaxy Note od dłuższego czasu ma rysik i dedykowane mu funkcje.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorian

  Jestem uzytkownikiem iphona i jestem zadowolony …ale przyjdzie czas ze ludzie sie przebudza i oleja
  Apple.To co kiedys apple wysmiewało to teraz wprowadza do sprzedazy a wiekszosc rzeczy inne firmy maja od dwoch lat. W dodatku nawet nie mowie o zmniejszającej sie baterii w iphonie . Niewolnicy apple chodza z kablami bo marketach by tylko naladowac telefon czego jestem swiadkiem

  • wiejas

   Mam 7Plus. Jeszcze mi baterii nie brakło przez dzien. Nie wiem czym to jest spowodowane że komuś brakuje baterii. Podejrzewam że nieładują w nocy. Potem w drogę i stąd braki. Ja zawsze w nocy
   ładuję.

   • Dorian

    Ok. Ale nie mowa o tak duzym telefonie jakim jest plus. Mowie o 4,7 cala ktore tez powinny wytrzymac cały dzien a to jest mozliwe tylko przy nowym egzemplarzu . Na codzien kombinuje z przyciemnianiem i kastracją z funkcji poniewaz w polowie dnia juz mam 30%

    • NinJax

     iPhone SE za 1300zł wytrzymuje zawsze 1,5 dnia.

  • NinJax

   Za czasów pierwszego iPhona Steve Jobs musiał wyśmiewać rysik bo wtedy wszystkie smartfony miały tandetne rysiki i mało który miał ekran dotykowy a jeśli już to w technologii oporowej, która działała tragicznie.

   Chcąc wykazać wyższość technologii multitouch słusznie wyśmiewał rysiki w ówczesnych telefonach.

   To było dobre podejście na tamte czasy. Obecnie rysik to przyjemny dodatek. Zapewne w wersji mini czyli Stylus Apple będzie go dawać gratis jak Samsung w Galaxy Note. Pencil pozostanie płatny to tabletów.