Krzysiek Borek15.10.2017
Apple Pencil zyska kompatybilność z iPhone’em

Do momentu wydania iPada Pro i Apple Pencil nie mieliśmy żadnego urządzenia korzystającego z dodatkowego akcesorium w kwestii interakcji z użytkownikiem.

Ostatnio nawet sam Tim Cook wygadał się, że używał rysika z najnowszymi iPhone’ami.

Apple zgłosiło wiele patentów odnoszących się do ich rysika, a najnowszy zawiera w swojej treści właśnie iPhone’a. To nie wszystko, ponieważ widnieje wzmianka o dostępności Apple Pencil lub podobnego urządzenia dla smartfonów, ale nastąpi to dopiero w 2019 roku. Według raportu The Investor, Apple planuje taką kombinację właśnie na 2019 rok.

Inżynierowie Apple pracują nad iPhone’em wspierającym cyfrowy rysik. Sprzęt, nad którym pracują pojawi się dopiero w 2019 roku, a sam producent rozpoczął rozmowy z producentami rysików.

Wsparcie dla rysika to jedno, ale wygląda na to, że pojawi się dedykowany układ scalony lub dostosowany układ z rodziny A, który ma odpowiadać za rozpoznawanie pism odręcznego. Niestety Apple nie udało się tego osiągnąć w iPhone’ie X. Jedna sprawa nie trzyma się całości, wg raportu Amerykanie będą dodawać rysik gratis, a przecież za obecny każą sobie płacić.

Na szczęście najnowszy wpis patentowy mówi o znacznie mniejszym akcesorium w porównaniu z obecnym. To logiczne, bo używanie większego rysiku powodowałoby dyskomfort, więc mniejszy jest jak najbardziej na miejscu. Rozpoznawanie pisma odręcznego będzie ważną kwestią, ponieważ na mniejszej powierzchni roboczej będziemy notować, zamiast rysować.

Dla mnie wygląda to na gonienie konkurencji, w końcu seria Galaxy Note od dłuższego czasu ma rysik i dedykowane mu funkcje.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek