Krzysiek Borek27.12.2016
Apple poczeka z odświeżeniem swoich tabletów?

Od dłuższego czasu w sieci zrobiło się gorąco na temat najnowszych modeli tabletów Apple, ale wygląda na to, że chyba nie pojawią się one na początku przyszłego roku.

Wszystko z powodu problemów TSMC i Samsunga w kwestii produkcji 10nm układów scalonych.

Wiadomo, że Amerykanie od niedawna w tabletach wykorzystają procesory z przyrostkiem X na końcu, a tegoroczny A10 jest wykonany w 16nm procesie litograficznym. Gdyby jednemu z dostawców udało się ogarnąć 10nm proces, to nowe iPady byłyby bardziej energooszczędne i wzrosłaby ich wydajność.

TSMC has reportedly obtained 10nm chip orders from Apple, HiSilicon and MediaTek, with volume production set to kick off in the first quarter of 2017. Nevertheless, yield rates for TSMC’s 10nm process technology are not what the foundry expected, the sources said.

TSMC is scheduled to start making Apple‚s A10X chips for the next-generation iPad series slated for launch in March 2017. Unsatisfactory yields for the foundry’s 10nm process could disrupt the schedule, the sources indicated.

Dotychczasowe doniesienia mówiły o odświeżonych modelach Pro (obydwa warianty) i dodaniu nowego z 10,9 – calowym wyświetlaczem pozbawionym ramek. Nowy model będzie grubszy (7,5 mm) w porównaniu do Pro 9,7” (6,1 mm) i nie otrzyma przycisku początek. Doniesienia o rozmiarze są różne, najpierw mówiono o 10,1”, potem o 10,5”, a ostatnio krążą pogłoski o modelu z 10,9” ekranem.

Warto dodać, że w tym samym raporcie wspomniano o przygotowaniach TSMC do produkcji układu scalonego A11, który ma napędzać kolejną generację iPhone’a. Według źródeł bliskich łańcuchowi dostaw masowa produkcja rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku, więc wszystko powinno być gotowe do jesieni.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek