Krzysiek Borek18.08.2015
Apple pomału pracuje nad iOS 9.1

Obecnie większość użytkowników urządzeń mobilnych Apple czeka na wydanie iOS 9 we wrześniu bieżącego roku. Wygląda na to, że inżynierowie firmy z Cupertino powoli biorą się za pierwszą aktualizację dla systemu operacyjnego, którego jeszcze nie ma oficjalnie na rynku.

Informacje te pojawiły się na stronie Macrumors, której właściciele zauważyli niski ruch sieciowy z urządzeń mobilnych, działających na podstawie iOS 9.1. Wszystko rozpoczęło się 21 lipca, a największa ilość wejść na stronę miała miejsce tydzień później. Większość z nich odbyła się za pośrednictwem iPada i wersji mini, choć w danych pojawiło się również urządzenie przypominające iPhone‚a 6 Plus. Ciężko stwierdzić, czy wejścia na stronę miały miejsce na obecnie dostępnych urządzeniach mobilnych, czy nadchodzących, które obecnie są w fazie testów, wliczając w to również iPhone‚a 6 Plus i iPada mini 3.

Ruch sieciowy z dnia na dzień malał, co pozwala na wysnucie hipotezy, że inżynierowie wrócili do prac nad iOS 9, który lada moment pojawi się na większości dostępnych urządzeń Apple. Nie potrafię wytłumaczyć sytuacji, która miała miejsce, choć możliwe, że OS był testowany na iPadzie Pro i mini 4, które niebawem trafią do produkcji lub już trafiły.

ios_9_1_jul2015
Nie mam w zwyczaju wróżenia z fusów i ciężko stwierdzić, na czym skupi się iOS 9.1 i jakie zobaczymy w nim funkcje. Logika nakazuje mi myśleć, że będzie to pierwsza odsłona systemu operacyjnego dedykowana dla iPada Pro, która pojawi się w momencie jego rynkowego debiutu. Na portalu nie zauważono ruchu sieciowego z urządzenia wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej 12,9 – cala i rozdzielczości 2732 × 2048, co odpowiada iPadowi Pro.

John Paczkowski w momencie podzielenia się informacją o dacie premiery iPhone‚a 6S wspomniał również o iPadzie Pro, choć wątpi w to, aby pojawił się w tym samym momencie, co lekko poprawione smartfony Apple. Ostatnio nie pojawiły się żadne nowe informacje, dotyczące modelu Pro, ani przecieki związane z jego częściami. Powoduje to, że sprzęt zostanie zaprezentowany w październiku lub listopadzie, ewentualnie firma z Cupertino nie pozwala na żadne przecieki związane z największym w ofercie iPadem.

Osobiście wątpię, że Apple pokaże wszystko podczas jednej konferencji prasowej zaplanowanej na 9 września bieżącego roku. iPada Pro prawdopodobnie zobaczymy dopiero w październiku lub listopadzie, tak samo jako iOS 9.1. Aktualizacja przewidziana dla modelu Pro doda prawdopodobnie wsparcie dla Force Touch, dedykowanego rysika i możliwość połączenia akcesoriów peryferyjnych za pośrednictwem portu USB typu C.

 

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Waldemar Sinicki

    Inżynierowi z Cupertino są dość przebiegli i sprytni. Bardzo skrupulatnie śledzą scenę związaną z jailbreakiem. Bardzo dużo aktualizacji iOS biorą z pomysłów jailbreaka. Szkoda że nie ma między nimi lojalnego porozumienia wtedy iPhone byłby nie do zwyciężenia. To wszystko tak na marginesie.
    Czekam na wyjście iOS 9 a jeszcze bardziej na jailbreaka do tej wersji a na iPad Pro czekam z niecierpliwością