Krzysiek Borek26.03.2014
Apple ponownie wygrywa z Samsungiem

Kolejna wygrana Apple – Japoński sąd nie dopatrzył się naruszenia patentów Samsunga przez iPhone i iPad. Od dłuższego czasu możemy ujrzeć tarcia na linii AppleSamsung, jak zwykle wszystko rozchodzi się o patenty.

Apple zaliczyło kolejną wygraną w walce o dominację patentową w Japonii z Samsungiem. Sędzia Koji Hosegawa z sądu w Tokyo orzekł na rzecz Apple, że Samsung się pomylił, jeżeli chodzi o naruszenie patentów przez iPhone’a 4,4S i iPada 2.

Bloomberg w dniu dzisiejszym pokazał tą informację. „Jesteśmy zawiedzeni decyzją sądu.” Tak brzmiała wiadomość e-mail wysłana przez Samsunga. „Przestudiowaliśmy dogłębnie akta, dotyczące naruszenia patentów, zdecydujemy które z nich nadadzą się do przedstawienia w sadzie”. Każda ze stron walczy swoimi patentami, wygląda to niemalże, jak gra w szachy. Związek obydwóch firm na pewno jest skomplikowany, biorąc pod uwagę że Samsung przez dłuższy czas jest dostarczycielem części, a także przeciwnikiem Apple.

Biorąc pod uwagę zwykłego użytkownika, prawo patentowe potrzebuje reformy, to bardziej oczywiste niż kiedykolwiek. Jednakże zmiany zaszłyby globalnie i koncerny pokroju Apple lub Samsunga, zamiast „ścigać się po sadach” musiałyby wprowadzać nowe, innowacyjne produkty. Nie do końca tak to wygląda, jednakże firmy te wiele czasu poświęcają na tego typu sprawy.

Źródło: bloomberg.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • piotr

    Końcówka artykułu dobitnie pokazuje że autor zamiast pieprzyć od rzeczy powinenien ambitniej podejść do tematu.