Krzysiek Borek16.06.2016
Apple pozbyło się aplikacji Game Center w iOS 10 beta 1

W momencie oficjalnego debiut iOS 10 tej jesieni możecie być pewni, że nie znajdziecie w nim aplikacji Game Center.

Parę dni po aktualizacji iPhone’a 5S i iPada mini Retina zauważyłem, że jej nie ma, ale nawet się tym nie przejąłem, bo z niej nie korzystam. Ponadto wydaje mi się, że aplikację będzie można ponownie pobrać z App Store.

gamecenter1

Już za czasów iOS 8 pojawiały się informacje u uśmierceniu Game Center, wtedy gry miały mieć wbudowane funkcje społecznościowe, co zniwelowałby konieczność posiadania dedykowanej aplikacji na urządzeniu mobilnym Apple. Obecnie wygląda na to, że w Cupertino zamierzają pozbyć się programu, a zastąpi go GameKit wydany przy okazji prezentacji iOS 9.

Warto nadmienić, że niektóre z aplikacji Apple są już dostępne w App Store, więc idąc tym tokiem rozumowania dochodzimy do sytuacji, w której Game Center może pojawić się w sklepie, jako oddzielny program. Wątpię, żeby większość programistów zdecydowała się na integrację funkcji z Game Center do swoich gier, więc chyba nadal pozostaniemy z możliwością pobrania aplikacji lub nie.

Game Center na pewno nie zniknie z oprogramowania układowego, ale listy wyników i osiągnięcia będą dostępne tylko i wyłącznie w grach.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek