Krzysiek Borek13.09.2015
Apple pozwala na zgłaszanie aplikacji dla iOS 9, OS X El Capitan i watchOS 2

Apple właśnie poinformowało wszystkich programistów tworzących aplikacje dla iOS 9, OS X El Capitan i watchOS 2, że mogą oni zgłaszać swoje aplikacje do App Store.

Zazwyczaj w Cupertino pozwalają na zgłaszanie aplikacji zaraz po wydaniu Xcode GM, co tym razem się przedłużyło w czasie. Nie podano informacji oficjalnie, ale programiści zaczęli już udostępniać początkowe wersje aplikacji przez iTunes Connect, choć oznaczone są, jako „oczekujące na opinię” Wewnętrzna grupa, odpowiedzialna za opinie i sprawdzanie działania aplikacji będzie pracowała znacznie szybciej, niż zwykle, jeżeli chce się wyrobić na premierę iOS 9 w przyszłą środę.

1

W tym samym momencie okazało się, że Apple dopiero teraz umożliwiło wprowadzenie beta testów aplikacji przez Test Flight. Większość programistów jest sfrustrowanych tą sytuacją, ponieważ uważają, że producent z Cupertino powinien udostępnić tę funkcję już od początku udostępniania przez nich wersji poglądowych iOS 9.

Wczesne wersje iOS 9 zawierają integrację wyszukiwania w Spotlight, uruchamianie aplikacji na dzielonym ekranie (iPad Air 2), a także natywne aplikacje dla Apple Watch. Jeżeli wszyscy uwiną się w tak krótkim czasie, to możemy spodziewać się wielu aplikacji zgodnych z iOS 9 w momencie jego rynkowego debiutu, który nastąpi 16 września bieżącego roku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek